В Калофер леденото хоро е факт, въпреки забраната! От ДБ скочиха на "квази-мъжеството" 06.01 | 10:14
В ледените води за пръв път тази година влезе и жена. Калоферци играят вече за трети път хоро под звуците на песента "Залюбила е Василка". Напук на разпоредбите мъжкото хоро бе изгледано от хиляди, които и в момента се намират по поречието на река Тунджа

Стотици мъже нагазиха във водите на Тунджа в Калофер за традиционния ритуал по спасяването на кръста, и за да изиграят мъжкото хоро на Богоявление. Заради пандемията нямаше официална организация, но много хора се събраха, за да спазят традицията.
Напук на разпоредбите "леденото хоро" бе изгледано от хиляди, които и в момента се намират по поречието на река Тунджа. Хората са се събрали един до друг, снимат, пият и се забавляват. Как това обаче ще с еотрази на заболеваемостта след няколко дни - ще стане ясно скоро.
Иначе, смелчаците нагазиха в Тунджа, пеейки Ботевата песен "Ти ли си мале тъй жално пела, ти ли си мене три годин клела"
В ледените води за пръв път тази година влезе и жена. Калоферци играят вече за трети път хоро под звуците на песента "Залюбила е Василка".
Органите на реда опитаха да спрат хорото, но то все пак се случи. Кметът на Калофер не влезе в реката, за да не дава пример.
"Хората ще влязат в реката. Ще си свирят и пеят, но няма да е, както досега. За съжаление, не ми е хубаво, но трябва да го преодолеем. Аз няма да вляза във водата”, каза пред Нова телевизия кметът на Калофер Румен Стоянов преди хорото да започне.
Призивът към туристите тази година беше да не присъстват заради противоепидемичните мерки.
"Ей това са истинските българи. Не им пука ни от глоби, ни от Ковид. Велики сте, бъдете живи и здрави. Традицията няма глоби", приветстват ги хората
Малко преди това имаше инцидент между един от участниците и полицията. Той бе изкаран от водата от органите на реда. Мъжът беше само по боксерки и вероятно в нетрезво състояние. Възможно е обаче и да му е прилошало.
ЕТО ГО И МНЕНИЕТО ПО СЛУЧАЯ НА МАРТИН ДИМИТРОВ - ЕДИН ОТ СПОДВИЖНИЦИТЕ НА ХРИСТО ИВАНОВ В ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ:
Водещи
-
Нe Бойко Борисов, а Делян Пеевски вече е централната фигура в българския политически живот
Искането на Пеевски за закриване на Антикорупционната комисия е доста фалшива театралност,...
26.07 | 18:00
-
Страховете на хората, свързани с еврото, може да повлияят на инфлацията
Това заяви експертът по социална политика и бивш вицепремиер Ивайло Калфин
26.07 | 17:00
Най-четени
-
Борисов отсече: Трябва да пазим КПК, ако я закрият, губим 5 млрд. лева
ПП-ДБ ми пришиват като брошка Комисията за противодействие на корупцията, която те създадоха,...
26.07 | 16:00
-
Мяу! ТОЙ пак е в Шумен!
Получен е нов сигнал, че хищникът е забелязан до шуменския квартал "Мътница" в петък
26.07 | 10:20
-
Кузман Илиев за приемането на еврото: Дебат в България е практически не се състоя
Едва ли не тези, които са фенове на еврото, те са европейците, модерните, а другите, които не...
26.07 | 12:00
-
Асен Василев: Обща президентска кандидатура с ГЕРБ е изключена
Ако някой тръгне към ГЕРБ - да не разчита на нас, се казва още в поста на ПП
26.07 | 11:20