ВМРО излязоха на протест заради програма на турски по БНР 18.08 | 12:10
Според ВМРО това е недопустима щета по конституционния ред в България

Група симпатизанти на ВМРО, водени от евродепутата и заместник-председател на партията Ангел Джамбазки, излязоха на импровизиран протест пред сградата на СЕМ. Причината - промяна в програмата на радио "Кърджали" на БНР.
Протестът е заради предвиденото по няколко часа на ден излъчване на турски език, което трябва да покрива и съседните Хасковска и Смолянска област, освен Кърджали.
Според ВМРО това е недопустима щета по конституционния ред в България, както и опит за турцизиране на райони, където и един човек не говори турски, какъвто е Смолянска област.
Проблемът е особено болезнен на фона на нелепия факт, че на практика по цялото Черноморие се чуват само турски радиостанции и българската държава от години не може или не иска да се справи с този проблем.
Създаването на регионални програми на чужд език е крачка към автономизация на части от страната, предупреждава ВМРО. Патриотите напомнят, че в същия район, само че от гръцка страна, живеят цели области с български майчин език – български мюсюлмани. Вместо да се погрижи програмата на радио "Кърджали" да стига до тях, ресорните власти у нас, в лицето на СЕМ и КРС, решават да облъчват на турски език, при това с държавни пари, възмущават се от ВМРО.
Водещи
-
Образуваха дисциплинарно производство срещу българския европрокурор
Това съобщиха от офиса на Лаура Кьовеши
25.09 | 20:45
-
Шефът на КЗК: Цените в големите вериги не растат, но надценките стигат до 100%
Според Росен Карадимов в сферата на услугите поскъпването е „безобразно“
25.09 | 20:30
-
Калоян Методиев: Вкусът към привилегии е основна характеристика на това управление
"Заради самозабравянето на управляващите няма кворум и НС не работи", смята той
25.09 | 20:15
Най-четени
-
Гонка си спретнаха в София Емрах Стораро и Константин
Видеото дори е качено в социалните мрежи от Константин.
25.09 | 12:59
-
"Възраждане" са внесли в Люксембург иск срещу присъединяването ни към еврозоната
Прогнози за политическата обстановка
25.09 | 11:00
-
Лидерът на ГЕРБ коментира ареста на Коцев и обвини премиера в неадекватна реакция за Плевен
Бойко Борисов: ПП мислят само за оцеляване, не за утрешния ден
25.09 | 10:45
-
Дончев: Най-важното, което направи това правителство, е да ускори плащанията и изпълненията на проектите по ПВУ
И уточни, че най-важното, което е направило това правителство, е да ускори плащанията и...
25.09 | 12:45