Вече можем смело да щракаме в Бачковския манастир 31.03 | 18:00
С отстраняването на скандалния игумен Борис се премахват редица забрани

Има въведени нови порядки в Бачковския манастир след отстраняването на игумена дядо Борис. Една от тях е, че посетителите вече могат спокойно да се снимат в манастирския двор. В обителта тече и финансова ревизия.
Бачковският манастир повежда битка да върне хората в храма. С отстраняването на дядо Борис преди месец новата управа премахна редица забрани, въведени от него.
Чудотворната икона на Света Богородица отново е поставена в храма след едногодишна реставрация. Иззети са счетоводни книги, проверяват се приходите и разходите на обителта. За Великден ще бъдат боядисани и раздадени рекордните 5000 яйца.
От Бачковския манастир опровергаха информацията, че е извършена кражба на част от чудотворната икона на Света Богородица. Златният ореол около главата на младенеца, за който се твърди, че е изчезнал, се пази в манастира, съобщава bTV.
Водещи
-
Инвеститори от САЩ преговарят с българските власти за разширяване на ПГХ "Чирен"
Ройтерс се позовава на информация от "петима души, запознати с проблема", без да ги назовава...
05.08 | 21:00
-
„Каменен” хороскоп: Изумрудът носи любов, хармонията и изобилие
Витеза кого е подходящ и с кои други камъни може да се съчетаае
05.08 | 20:45
-
Почина бившият румънски президент Йон Илиеску
05.08 | 20:15
Най-четени
-
Над Западна България и днес ще вали, утре също ще бъде дъждовно
След 2 часа лятото леко ще започне да се връща в София. Следобед отново обаче ще завали.
05.08 | 10:45
-
Даниел Вълчев - кандидат президент на ГЕРБ?
05.08 | 16:16
-
6000 лева излезе пoчивкатa нa семейство за една седмица на море
Πo дyмитe нa Cпacoв, cлyчaйнo или нe, cĸoĸът нa цeнитe в xoтeлитe y нac (пoчти) cъвпaднa c...
05.08 | 12:15