Вложители в КТБ: докараха ни до психичен тормоз 18.09 | 19:55
Приятел на фолкпевицата Луна е починал вследствие на кризата около КТБ

Банковите кризи трудно могат да бъдат предвидени с точност, но променят живота на хората завинаги. Опасността да загубиш спестяванията си нанася тежък удар върху психиката, който не винаги може да бъде излекуван.
Финансовите катаклизми връхлитат като стихия страната ни периодично през годините. Освен материалните щети, далеч по-непоправими се оказват емоционалните травми, коментират психолози. Оказва се, че ефектът при хората с различен психологически профил е противоположен. За по-лабилните подобна ситуация може да повлияе фатално, а за волевите натури се явява дори мотивация за положителни промени в живота.
Парадоксално, но някои от потърпевшите развиват здравословни навици, започват да ходят на фитнес, променят диетата си и затягат финансовата си дисциплина, предаде в. "168 часа".
"Близък мой приятел почина преди две седмици в следствие на шока, който претърпя заради банковата криза - разказва пред в. "168 часа" певицата Луна. Той се казва Никола, беше на 62 години. Откакто научи за риска за спестяванията си, през цялото време поддържахме контакт.
До последно повтаряше, че няма да изтегли парите си от банката, дори да я отворят. Имаше наистина голяма надежда, че нещата ще се оправят. Но нервите му все пак не издържаха и не успя да дочака това да се случи. Постоянно говорехме само за спестяванията му, преди да почине.
Той беше живял дълго в Чикаго. Получаваше пенсията си в тази банка и по този начин живееше сега, тук в България. Върна се у нас преди 3 години. Не можеше да си представи, че подобно нещо ще му се случи.
Това е най-тежкият случай, за който знам, но всеки ден се срещам с десетки други разбити човешки съдби. На всички тези хора несигурността им действа много тежко.
Дори на мен самата - не мога да спя, не издържам физически".
Въпреки несгодите на времето протестите на вложителите в КТБ не спират. Репортаж на медията от поредния многолюден протест показва, че голяма част от събралите се гледат с отчаяни погледи, а на лицата им е изписано страдание. Други крачат напред-назад с последна информация за развитията на събитията и информират останалите. Оказва се, че сред тях има и хора, които са многократно излъгани от банковата система.
Водещи
-
Агресия в детската градина: Възпитателка посягала физически, психически и сексуално на 4-годишно дете
Близо 9 месеца след подаването на първия сигнал за насилие над детето в детската градина са...
02.10 | 16:59
-
Започва пазарно проучване за българска разработка на дронове
Дончев каза това по време на петото издание форума за иновации и технологии в Югоизточна...
02.10 | 16:20
-
Зрелостниците в Русе получават безплатни билети за театър и опера
Насърчаване на културното развитие
02.10 | 15:59
-
Оранжев код в 20 области - валежи от дъжд и мокър сняг ще заливат страната утре
Температурите ще паднат до 4 градуса в западните райони, силен вятър ще духа по Черноморието
02.10 | 15:20
Най-четени
-
Тежък трафик и километрични задръствания на автомагистрала "Тракия"
Причината - нов ремонт на три отсечки
02.10 | 10:45
-
Пеевски към президента: Румене, излез!
"Румене, излез", завърши краткото си изявление пред журналисти Пеевски.
02.10 | 15:00
-
Желязков: България успешно пази европейските граници
Нашите усилия са да бъдат връщани нелегалните мигранти в страните по произход, посочи...
02.10 | 14:15