ГДБОП спря три сайта, базирани в Крумовград 01.08 | 16:08
В тях незаконно били предлагани филми, музикални видеоклипове и телевизионни програми

При операция на ГДБОП са спрени три сайта, базирани в Крумовград. Сайтовете http://filmi-bg.org, http://tv-seriali.net и http://xvideo7.com са предлагали незаконно съдържание във вид на филми, музикални видеоклипове и телевизионни програми, без съгласието на правоносителя, твърдят от МВР.
Собственик и на трите сайта бил един и същи човек. Чрез тях в продължение на около две години той предоставял достъп на неограничен брой потребители до най-новите филми, музикални видеоклипове и най-популярните български и международни телевизионни програми.
"Така са нанесени огромни щети на българската и международната индустрия и творците", коментират от МВР.
Вчера (31 юли) от домашен адрес в Крумовград са иззети три преносими и една стационарна компютърни системи, чрез които са били администрирани сайтовете и е бил осигуряван достъп на интернет потребителите до огромен брой защитени обекти на авторското право, без необходимото по закон съгласие на правоносителите.
Достъпът и до трите сайта е преустановен поради констатирани множество нарушения на правата върху обекти на интелектуалната собственост.
Водещи
-
Николай Найденов е новият изпълнителен директор на "Метрополитен"
За това съобщи самият той пред журналисти
25.04 | 14:59
-
Необичайно топло през май месец
Според прогнозата, първото десетдневие на май ще бъде необичайно сухо за този период от...
25.04 | 14:30
-
Теменужка Петкова: Елиминираме ефекта на правителствата на модела „Радев“
Елиминираме ефекта на правителствата на модела „Радев”. Това каза финансовият министър...
25.04 | 14:00
Най-четени
-
Доверието в кабинета пада?
Съдбата на този кабинет ще бъде решена от потенциални противоречия вътре в управляващата...
25.04 | 10:59
-
Задава се нова порция от пролетни празници и почивни дни
Отново има възможност за комбинации, които да удължат почивката за всички.
25.04 | 09:45
-
Кой празнува имен ден
Тя се нарича още и Нова неделя, защото с нея започва цикълът от недели, които споменават...
25.04 | 09:30