ДПС "съкратили" хоризонта на правителството, смята Мерджанов 24.07 | 10:03
ГЕРБ осигурили 1 година парламентарна чалга

Правителството и парламентът "не си отивали" заради това, че не работели добре, а заради предателството на ДПС и непарламентарното държание на ГЕРБ. Това стана ясно от думите на депутата от столетницата Атанас Мерджанов.
За пореден път социалистът похвали своите колеги и кабинета "Орешарски" за важните промени, довели до намаляването на цената на тока и индексациите на пенсиите.
На изпроводяк той не пропусна за пореден път да се оплаче от колегите си от ГЕРБ и от ДПС.
Депутатът каза, че парламентарната група на ГЕРБ се държала като група за саботаж. ДПС пък давали отпор в сложни ситуации и нямало съгласие дори за важни неща като цените на лекарствата и бежанския поток.
"Можехме да работим по-дълго, ако хоризонтът ни не беше определен от коалиционния партньор. Не ни оставиха миг спокойствие за работа. Дори и в моменти на кризи и бедствия бяхме обект на бойкот, протест, вето, атаки, понякога - всичко наведнъж", каза Мерджанов.
"ГЕРБ не искаше НС да работи. Отказът да спазва Конституцията и демокрацията. Група за саботаж, която по сигнал на пожизнения си ръководител влизаше, излизаше, викаше или мълчеше", добави той.
Според него хората на Борисов показали презрение към институциите. Заради ГЕРБ изминала 1 година на политическа чалга и саботаж. С това 42-рото НС не можело да се справи, смята той.
Водещи
-
Вижте всички рeшения на МС от днес
Правителството одобри национална позиция за напредъка в изпълнението на препоръките от...
09.04 | 20:30
-
Истинско шоу на времето в четвъртък
Утре ни очакват силен вятър, гръмотевици, сняг, суграшица...
09.04 | 20:44
-
Оперират по спешност десетокласника, паднал от прозорец на столичната гимназия
Момчето е с тежки травма на гръбначния стълб, както и на двата крака
09.04 | 20:15
Най-четени
-
Парламентът ще промени съставите на постоянните комисии
Парламентът ще избере и секретари на Петдесет и първото Народно събрание. Предстои и първо...
09.04 | 09:30
-
ПП-ДБ иска: 6 месеца затваряне на заведения за пушене на всякакви цигари, включително електронни
Ето и основнатта част от предложението:
09.04 | 09:59
-
Бойко Борисов заяви, че ТОЛ системата е ефективен инструмент, който може да дисциплинира водачите
„Позицията на ГЕРБ е, че ТОЛ системата може да дисциплинира водачите - и скорост, и товари, и...
09.04 | 11:00