Два влака не тръгнаха от Пловдив заради недостиг на локомотиви 18.09 | 10:43
Това е довело до смяна на ръководството на "БДЖ – Пътнически превози" в града

В понеделник сутринта два влака не са тръгнали от гарата в Пловдив, тъй като е имало недостиг на локомотиви, съобщава "Стандарт". Пръв от гарата под тепетата отказал да потегли бързият влак 1620 "Пловдив".
Той е трябвало да тръгне по разписание към София в 6:00 часа рано сутринта, но поради появил се в последния момент технически проблем с локомотива е останал на място до 8:05 часа, обяснява пред в. "Стандарт” Димитър Димитров, шеф на "БДЖ - Пътнически превози".
Композицията е престояла на гарата 125 минути, след което потеглила с друга машина, но с по-ниска от предвидената в разписанието скорост. Само час по-късно историята се повторила и с бързия влак 1622, който е трябвало да потегли в 7:00 часа към София.
Причината е същата – технически проблем с локомотива. Пътниците са били оставени да чакат в продължение на 70 минути. Влакът потеглил към София с машина, откачена от пристигнал в Пловдив влак, обясни Димитров.
"Наредил съм да се направи пълен анализ на причините за повредите с оглед да не се допускат такива в бъдеще", коментира новият директор на "БДЖ – Пътнически превози". Двата инцидента ще доведат до смяната на шефа на пловдивското поделение на "БДЖ – Пътнически превози" Ангел Даскалов.
За негов наследник се спряга инж. Петър Петров, бивш шеф на товарното предприятие на БДЖ в Пловдив, сега директор на дирекция в ДП "Транспортно строителство и възстановяване" в Града под тепетата.
Водещи
-
В Смилян все още се пази старата традиция да се прави жълто сирене в кожен мях
То вече почти е изчезнало и само шепа ентусиасти се опитват да запазят автентичната рецепта.
05.05 | 13:31
-
„Златни“ ягоди и череши – пролетната празнична трапеза с плодове и зеленчуци се оказва лукс
При плодовете портокалите поскъпват с 1,3 на сто до 2,27 лева за килограм, бананите - с 0,3 на...
05.05 | 13:15
-
Починалото 7-годишно дете от Литаково е било качено в линейката към София интубирано
В екипа е имало и реаниматор от болницата в Ботевград
05.05 | 12:45
-
През май изтича важен срок за земеделските стопани
"Фокус" публикува полезната информация за всеки земеделски стопанин:
05.05 | 12:30
Най-четени
-
"Възраждане" внася трето предложение за референдум за лева
След дискусията ще последват протести като форма на натиск срещу правителството, обяви...
05.05 | 10:15
-
10371 българи, които се осигуряват задължително за втора пенсия, са се отказали от нея
НАП води електронен регистър на тези хора, както и на възобновилите участието си в УПФ.
05.05 | 10:45
-
На 5 май линиите на градския транспорт в София работят по празнични разписания
На 2 май, след празничния 1 май, градският транспорт също беше с празнично разписание.
05.05 | 09:45