Депутатите решават съдбата на кабинета "Орешарски" 24.07 | 08:08
Няма пречки днес да бъде гласувана подадената оставка

Очаква се парламентът да гласува оставката на правителството на Пламен Орешарски. Тя беше депозирана в деловодството на Народното събрание 1 минута преди края на работното му време в 17:59 часа вчера (23 юли).
Заместник-председателят на Народното събрание Алиосман Имамов посочи, че няма процедурни пречки оствката да бъде разгледана. От ПГ на ГЕРБ заявиха, че ще се регистрират в пленарна зала, за да гласуват оставката на кабинета.
Те очакват тя да бъде първа и единствена точка от дневния ред на парламента. Парламентарната група на "Атака" също взе решение да влезе в пленарна зала за гласуване на оставката на правителството на Пламен Орешарски.
89-ото правителство на България бе избрано на 29 май 2013 година с мандат на втората по големина парламентарна група "Коалиция за България". БСП получи мандата след като лидерът на първата политическа сила - ГЕРБ Бойко Борисов върна мандата, поради отказа на другите три партии в парламента да подкрепят неговото правителство.
Правителството пое финансистът Пламен Орешарски, който сформира програмен кабинет от представители на БСП, ДПС и независими експерти.
Министерството на вътрешните работи бе поето от Цветлин Йовчев, финансите управляваше Петър Чобанов, за външните работи на страната отговаряше Кристиан Вигенин, Анелия Клисарова застана начело на министерството на образованието и науката, Зинаида Златанова стана вицепремиер и министър на правосъдието.
Ангел Найденов бе министър на отбраната, Драгомир Стойнев на икономиката и енергетиката, на социалната политика – Хасан Адемов, Димитър Греков – на земеделието и храните. Десислава Терзиева оглави Министерство на регионалното развитие и благоустройството, Данаил Папазов - Министерстово на транспорта, информационните технологии и съобщенията. Искра Михайлова пое околната среда и водите, а след това неин заместник стана младият Станислав Анатастасов, Таня Андреева - Здравеопазването, Петър Стоянович – бе министър на културата, Мариана Георгиева - на спорта, Иван Данов - на инвестиционното проектиране.
По покана на Орешарски Даниела Бобева стана вицепремиер на страната и определяше инвестиционното бъдеще на страната.
Водещи
-
Предложение от ГЕРБ - СДС в СОС: 30% увеличение на заплатите на актьорите в 4 общински театъра
Големият проблем, според общинския съветник е, че "зад тази вихрушка от страсти Бонев и...
24.04 | 18:00
-
Всичко, което трябва да знам за предизвестието за напускане на работа
Всеки от нас е изпадал в трудната ситуация да знае, че скоро ще остане без работа, а да няма...
24.04 | 17:45
-
Нов случай на дете болно с менингокова инфекция има в столична детска градина
Става дума за малко дете, което е настанено за лечение в Педиатричната болница "Иван Митев".
24.04 | 17:30
-
Засилени мерки в Банско: Проверяват пазарите заради чума по животните
От Община Банско апелират всички стопани, фермери и търговци на животни да спазват стриктно...
24.04 | 17:15
Най-четени
-
Костадин Костадинов: Толкова е жалко и унизително, че няма накъде повече
Председателят на "Възраждане" направи паралел между сегашното медийно отразяване
24.04 | 10:30
-
Учител пребил дъщерята на министър-председател
Скандалът Бетарам, който се разраства от няколко месеца, разклати позицията на премиера.
24.04 | 15:00
-
На 87 години почина легендарната журналистка на БНТ Даниела Кънева
През 2020 г. президентът Румен Радев я удостои с Почетния знак на държавния глава за нейния...
24.04 | 10:00
-
Министър Митов: Случаят с починалия мъж при полицейско задържане в Казанлък е срам за МВР
Във връзка с детето, което изчезна в края на миналата година в гурковското село Конаре Христов...
24.04 | 13:45