ЕК отпусна 42,5 млн. евро за градския транспорт на София 13.06 | 17:55
За 50 тролейбуса и за нова трамвайна линия от Семинарията до "Дървеница"

Европейската комисия (ЕК) одобри финансиране от 42,5 млн. евро за столичния градски транспорт, съобщават от Столичната община.
Проектът за интегриран столичен градски транспорт, в който България участва със 7,5 милиона евро, ще помогне за модернизирането на части от градската трамвайна и тролейбусна мрежа. Инвестицията се прибавя към 340-те милиона евро, които вече бяха отпуснати за софийското метро.
Проектът включва закупуване на 50 нови тролейбуса и изграждане на нова трамвайна линия от Семинарията до ж.к. "Дървеница". Освен това ще бъде модернизирана и трамвайната линия по бул. "България".
Създаването на интелигентна система за управление на трафика, която дава предимство на превозните средства от обществения транспорт по определени участъци, е важен елемент от инвестицията. Това ще позволи по-лесно и бързо придвижване на тези превозни средства, което ще намали времето за пътуване. Пътниците ще получават и по-пълна информация чрез поставянето на общо 600 електронни информационни табла на спирките на обществения транспорт.
Инвестицията е част от усилията за постигането на целите за намаление на въглеродните емисии на общоевропейско ниво.
Водещи
-
Издирват мъж, застрелял бездомно куче в Монтанско
Самосезирахме се, разпитани са 4 души, иззет е видеозаписът и разследването продължава, каза...
28.07 | 11:30
-
Журналист: Ефективността на КПК е 1%
Заплатата на председателя ѝ е 14 500 лева, заяви Йово Николов
28.07 | 11:00
Най-четени
-
САЩ и ЕС предотвратиха потенциална търговска война
По-голямата част от европейския внос ще бъде облаган с 15% мито, а ЕС ще закупи от САЩ...
28.07 | 09:00
-
Младите лекари пак излизат на Национален протест
В София той ще се проведе под прозорците на Народното събрание довечера
28.07 | 09:30