Започна втори етап от строителството на пътя към Маказа 01.09 | 13:35
На 15 октомври пътят през прохода Маказа отново ще бъде отворен

Днес беше поставено началото на проекта за строителство и рехабилитация на пътя Кърджали-Подкова.
Това е втори етап от строителството на трасето през прохода Маказа - част от трансевропейския коридор номер 9. Обектът е с дължина 34 километра и включва рехабилритирането на 8-километрова магистрален тип отсечка от Кърджали до спирка Джебел и 26 километра ново строителство.
След Подкова тя вече ще се свърже с построения път до българо-гръцката граница, отбелязва БТА. Срокът за изпълнение е 25 месеца.
Изграждането е съфинансирано от Кохезионния фонд на ЕС чрез Оперативна програма "Транспорт". След търг за изпълнител е избрано дружество "Кърджали- Подкова", предложило най- ниска цена - близо 32 млн. лв.
Стартът на проекта днес беше даден от премиера Бойко Борисов и министрите Росен Плевнелиев и Ивайло Московски. Борисов заяви, че един от приоритетните обекти в района е околовръстният път край Кърджали, който ще е важен елемент от трансграничния път от Хелзинки до гръцкия град Александруполис.
Плевнелиев посочи, че за подобряване инфраструктурата в област Кърджали по две оперативни програми се влагат общо 80 млн. лв. и това е само началото.
Той конкретизира и една дългоочаквана дата - 15 октомври, когато между България и Гърция наново бъде отворен пътят през прохода Маказа.
Водещи
-
Над 2000 на демонстрация във Варна срещу задържането на кмета Коцев
Насловът на протеста е „Пеевски и СГП, долу ръцете от Варна!”
14.07 | 21:00
-
Огнената стихия в Бургас e изпепелила къщи, постройки, покъщнина и домашни животни
Разтърсващи разакази на потърпевшите жители на в.з. Острицата
14.07 | 20:45
-
САЩ ще предостави оръжие на Украйна за милиарди долари
Тръмп заплаши Русия с нови мита
14.07 | 20:30
-
Двата синдиката отменят земеделския протест за утре
Министър Tахов обяви, че има споразумение за индексация на заплатите с 15 до 20% за работещите...
14.07 | 20:15
Най-четени
-
Тежка година за българското овощарство – след катастрофалните загуби при черешите, сега и реколтата от праскови
Последният удар идва от бурята в Сливенско, придружена с ветрове със скорост до 100 км/ч,...
14.07 | 10:59
-
Надежда Йорданова: Подготвяме вот на недоверие през септември
Йорданова изрази мнение предстоят ли нови избори в страната.
14.07 | 09:59
-
ТОП 10 на силно енергийните места у нас
14.07 | 16:15