ИТН се присъединиха към критиките на БСП към управляващите по темата "Шенген" 05.01 | 18:00
Лидерът на партията Слави Трифонов изрази опасения от възможностите на центрове за настаняване на бежанци, като цитира данни на Държавната агенция за бежанци за запълнен на 75% капацитет.
ИТН се присъединиха към критиките на БСП към управляващите по темата "Шенген".
Повод стана публикуваният вчера на сайта на Съвета на ЕС анекс, сключен между България и Румъния с Австрия, към споразумението за частичното приемане на страните в Шенген по въздух и вода срещу ангажимент да приемем обратно кандидати за убежище, съгласно Дъблинското споразумение.
Председателят на ПГ на ИТН Тошко Йорданов се усъмни в уверенията на правителството, че България не е поемала ангажименти извън задълженията си по Регламента от Дъблин, а през миналата година Австрия е върнала в България едва 113 мигранти при 193 заявки:
"В цифри, преди седмица и нещо Министерството на вътрешните работи на Австрия съобщи, че за миналата година 6000 човека трябва да бъдат върнати в България, предимно афганистанци и сирийци, и 2000 за Румъния. За 2022 г. Австрия е поискала да ни върне 9087 човека и ние сме се задължили да ги приемем обратно. И където е престъплението? Нито една държава в Европейския съюз не е поела такъв ангажимент - нито Гърция, която е външна граница, нито Италия, нито Франция, нито Испания".
Лидерът на партията Слави Трифонов изрази опасения от възможностите на центрове за настаняване на бежанци, като цитира данни на Държавната агенция за бежанци за запълнен на 75% капацитет.
Водещи
-
Столична община: Не очакваме проблеми със снегопочистването в София
Относно голямата обществена поръчка за отпадъците в София, Надежда Бобчева каза, че днес вече...
21.11 | 18:00
-
Служител на НОИ: Няма да има пенсии, ако спрем да работим
Те искат 20% увеличение на фонда за възнаграждения вместо предвидените 5%
21.11 | 17:20
-
Защо конфликтът може да бъде най-здравословното нещо за вашата връзка
Те вече не се опитвали да се „поправят“ един друг, нито да се обвиняват или патологизират....
21.11 | 16:45
-
Служители на НОИ излизат на протест
Малко по-късно протести ще има и в други градове на страната.
21.11 | 16:30
Най-четени
-
Добра новина за собственици на апартаменти в Елените
Премахват се покрития върху реката, не жилищни сгради
21.11 | 10:44
-
Поверия и обичаи за Деня на християнското семейство
Препоръчва се вярващите да се изповядат предния ден
21.11 | 11:45
-
Адвокат: Задължително обжалвайте, ако получите фиш за превишена скорост
Новата система за контрол на средната скорост обещава повече безопасност по пътищата, но...
21.11 | 15:30
-
Загубите на вода в Плевен са над 85 процента
На финалната права сме и очакваме да започне строителството по така необходимия ни водопровод...
21.11 | 14:45