Изхвърча следователката, изнесла информация за атентата в Сарафово 07.01 | 12:19
Станелия Караджова вече не е в екипа, разследващ случая
Следователката, която миналата седмица обяви, че е разкрита самоличността на единия съучастник на атентатора от Сарафово, се прости с работата си по случая.
Станелия Караджова е отстранена от екипа, който разследва терористичния акт, на 3 януари – ден след като оповести, че единият от помагачите на атентатора е ясен.
Решението за премахването ѝ от екипа е взето от шефа на Окръжната прокуратура в Бургас Калина Чапкънова, която е и наблюдаващ прокурор по делото за атентата.
Причината е, че Караджова е разгласила следствена тайна – действие, което не е съгласуването с наблюдаващия обвинител, съобщават от бургаската прокуратура. До момента думите ѝ не са отхвърлени или потвърдени официално.
Миналата Седмица Караджова обяви, че помагача на атентатора вече е обявен за издирване. Той не е българин.
Изказването ѝ дойде след месеци на липса на напредък по атентата от 18 юли, при който загинаха петима израелски граждани и българина Мустафа Кьосов
Въпреки че веднага след терористичния акт полицията започна да издирва адресите, на които са отсядали атентатора и предполагаемите му съучастници, следите така и не отведоха униформените до помагачите.
От месеци насам разследването изглежда в задънена улица, независимо, че чуждите служби оказват съдействие на българските разследващи.
В началото на ноември Интерпол отчете, че няма никакъв напредък в разнищването на атентата на летището в Сарафово въпреки общите усилия.
Тогава от полицейската организация заявиха, че е необяснимо как, след като има снимка и видеозапис на терориста липсва информация за самоличността му.
Водещи
-
Делян Пеевски: ПП-ДБ бяха 9 месеца част от нас
Според Пеевски документите са изискани официално от деловодството на парламента и разобличават...
04.12 | 12:59
-
Търговци продават отровни гъби по пазарите у нас
Експертът от БАН обори категорично разпространените сред народа методи за разпознаване на...
04.12 | 12:45
Най-четени
-
Депутатите ще изслушат министъра на вътрешните работи Даниел Митов
Ден по-късно директорът на СДВР съобщи, че има общо 71 задържани и че нападателите са...
04.12 | 09:45
-
"Възраждане": Нестандартна провокация накара всички отново да заговорят за референдума за лева
Артистичен транспарант привлече вниманието на всички - от най-апатичните до най-върлите...
04.12 | 10:45
-
Православната църква почита паметта на Света Варвара
Друг обичай е да се вари боб и да се слагат по няколко зърна на коляното на детето и то да ги...
04.12 | 08:44