Йовчев: "Категорично опозицията не е подслушвана" 19.01 | 18:34

Бойко Борисов знае кой "сготви" кашата "Мишо Бирата", посочи министърът

От Цанка Донкова

"Категорично опозицията не е подслушвана, не се подслушва и няма да се подслушва". Това заяви министърът на вътрешните работи Цветлин Йовчев в предаването "Нека говорят” по bTV.

Йовчев уточни, че всички технически средства, които биха могли да бъдат използвани за подслушване се контролират.

Относно аферите "Мишо Бирата” и "АБВ”, министърът заяви, че в единият случай е имало подслушване, но то е било законно, със съответно разрешение.

"Бойко Борисов знае кой "сготви” кашата "Мишо Бирата” и затова има и документи, но това в никакъв случай не съм аз”, уточни още Цветлин Йовчев.

Той посочи, че държавата няма нищо общо с подслушване на разговори на опозицията.

"В момента държавата няма общо, ако е имало подслушване на разговори на Бойко Борисов, Румен Петков и Георги Първанов. Доколкото разбирам от изказванията, такива срещи не е имало и такива разговори не е имало, тогава как са подслушвани?”, запита риторично Йовчев. Според министъра, има доста хора в България, които имат ресурса да изградят частна структура за подслушване.

"Ако има такива сигнали, би трябвало да се даде конкретика, за да бъдат разследвани”, каза още министър Йовчев.

Най-четени