Коалицията на ГЕРБ със СДС подаде документи за участие в изборите 17.02 | 10:32
В ЦИК са внесени 9999 подписа от събраните за три дни над 52 хил.
Коалиция ГЕРБ-СДС се регистрира в Централната избирателна комисия за парламентарните избори. Подписите внесоха председателят на ПГ на ГЕРБ д-р Даниела Дариткова, лидерът на СДС Румен Христов и др., съобщи БНТ.
Срокът за регистрация изтича днес в 17:00 ч.
Подадени са 9999 подписа, но за три дни са били събрани повече от 52 000 подписа.
"В годините, в които управляваме, доказахме, че имаме воля да градим България и да постигаме видими резултати. Доказахме, че можем да носим отговорност и да се учим о грешките си. Нашата рецепта за успех е работа, работа, работа. Това и обещаваме на избирателите, ако получим тяхното доверие", заяви д-р Даниела Дариткова - председател на Парламентарната група на ГЕРБ.
"Заедно с нашите коалиционни партньори от СДС имаме програма с ясни цели и приоритети във всички сектори , с която да изведем България от епидемичната ситуация и последствията от нея", поясни тя.
Д-р Дариткова съобщи още, че е готов и медицинският протокол. "Въведените противоепидемични мерки гарантират здраве сигурност на изборния процес и затова нашият апел е за масово участие в изборите, защото само по този начин ще бъде легитимен следващият избран парламент и излъченото от него правителство", обърна се тя.
"В момента се обобщават резултатите от номинацията на кандидат-депутати в структурите и ни д края на следващата седмица ще има окончателно оповестени списъци с кандидатите ни за народни представители. Лидерът на партията също ще бъде водач на листа", потвърди Дариткова.
Водещи
-
Нинова: Такова безумие се случва за пръв път в нашата политическа история
По думите ѝ това е безотговорно и нагло.
17.12 | 12:30
-
Илиян Василев: Призовавам ПП - ДБ да напуснат парламента 4
Ролята на синдикатите и стратегията на изтощение
17.12 | 12:15
-
Полина Паунова: Управляващите имат мнозинство да приемат какъвто искат бюджет
Кой носи отговорността?
17.12 | 11:59
-
Всичко за винетките: АПИ разясни за валидността, цените и сроковете
Вписването на символите от регистрационния номер може да бъде и на кирилица, и на латиница, но...
17.12 | 11:45
Най-четени
-
ПП-ДБ: Призоваваме всички на протест утре - уредникът на Музея на социалистическите бюджети току-що нареди да се приеме стария крадлив бюджет
“Очевидно тази коалиция продължава да работи и не само запазва Пеевски в кабинета му - тя...
17.12 | 10:56
-
Буруджиева: Изборите винаги променят нещо, очаквам от обществото още малко да се събуди
От своя страна журналистът Силвия Великова посочи, че 20% от готовите да гласуват за нова...
17.12 | 10:30
-
Станахме свидетели на абсурдна ситуация, която изненада дори и ГЕРБ, това заяви лидерът на "Възраждане"
По-думите му най-добре би било чисто нов бюджет, без никакви дългове.
17.12 | 10:59