Любомир Павлов вече не е председател на Съюза на издателите 08.08 | 08:59
"Не мога да бъда максимално ефективен”, заявява още съсобственикът на в. „Труд” и „24 часа”

Любомир Павлов вече не е председател на Съюза на издателите в България (СИБ).
В открито писмо, изпратено до членовете на съюза, Павлов информира за решението и мотивите си. До избирането на нов председател задълженията му ще бъдат изпълнявани от зам.-председателя Венелина Гочева, пише още Павлов.
"Тези, за които медийният монопол е по-важен от медийната свобода, ни пречат, като ни отнемат време. Аз вярвам, че каузата на свободните медии в България е по-голяма от всеки, включително и от мен. Смятам, че поради сегашните обстоятелства, аз не мога да бъда максимално ефективен”, се казва още в отворено писмо на съсобственика на вестниците "Труд” и "24 часа”.
На Павлов бяха повдигнати обвинения за укриване на данъци и пране на пари. По това обвинение той е с гаранция от 100 хиляди лева.
В качеството му на бивш председател на Надзорния съвет на Общинска банка беше обвинен за укриване на данъци и пране на пари. Собственикът на "Труд" и "24 часа" през юни заедно с бизнес партньора си Огнян Донев беше обвинен и в документна измама и пране на пари по сделката за придобиването на медийната група.
Прокуратурата обвини Огнян Донев за укриване на данъци в размер на 63 милиона лева в качеството му на изпълнителен директор на компанията "Елфарма" АД. Според държавното обвинение престъплението е извършено през 2007 г. Бе му наложена рекордната за страната ни гаранция от половин милион лева.
Собствениците на "Медийна група България" Любомир Павлов и Огнян Донев попаднаха в центъра на вниманието на разследващите след сигнал на бившите им съдружници в холдинга, с които се съдят за прехвърлянето на контролния дял от акции – Христо Грозев, Карл Хабсбург и Даниел Риц. Тримата твърдят, че чрез покупката на вестниците "Труд" и "24 часа" Павлов и Донев са изпрали пари, придобити от престъпна дейност.
Водещи
-
Търговци използват нова заблуждаваща практика на Женския пазар в София
Тази практика кара купувачите да остават с впечатлението, че цената е само 3 лева, а за...
06.06 | 18:02
-
Руски журналист и дисидент: Режимът на Путин ще се срути, гответе се за периода след него
На въпрос какво представлява "путинският ГУЛаг" той заяви, че това е описано много добре още в...
06.06 | 17:40
-
Прецедент в столичната история: Кметът Терзиев връща бюджета на София за преразглеждане
Столичният общински съвет гласува бюджета на Столична община вечерта на 29 май след...
06.06 | 17:20
-
Изпити по английски език и по физика за кандидат-студенти ще се състоят на 8 юни в Софийския университет "Св. Климент Охридски"
Времетраенето е около 25 минути. Максималният брой точки е 15.
06.06 | 17:00
Най-четени
-
Борисов: Спирам да се занимавам с ПП
Борисов разказа, че се е видял „току що“ с комисаря за икономиката и производителността Валдис...
06.06 | 11:30
-
С еврото ще можете да си купите половин хляб повече
Демек с еврото, ще можете да си купите половин хляб повече."
06.06 | 10:30
-
Красимир Каракачанов: Време е България да върне задължителната военна служба
Предложението ми е срокът за наборната служба да е минимум 6 месеца за всички български...
06.06 | 12:00
-
Обрат в София! Нови маршрути ще имат едни от най-важните трамваи в столицата
Промяната е за 1 година.
06.06 | 12:45