Манолова и Отровното трио “атакуват“ заедно парламента 29.12 | 12:15
Това е началото на широка коалиция срещу корупцията, подчерта адв. Хаджигенов
Подписахме споразумение за съвместни действие преди, по време и след изборите и за общи листи за явяване на парламентарните избори. Необходимо е обединение, защото срещу себе си имаме нещо голямо и богато с кюлчета и пачки. То стана голямо и богато, защото липсваше обединение. Това еднолично нещо може да е демонтирано само с общи и съвместни усилия. Време е заедно с гражданите да оставим Борисов в миналото, заяви Манолова пред медиите след подписването.
Манолова подчерта, че Партньорската мрежа "Изправи се.БГ" и Отровното трио са се договорили за 6 основни приоритета – осигуряване на честни избори, съвместно участие с общи листи на предстоящите избори, създаване на мнозинство, което да демонтира едноличния модел на Борисов, обща управленска платформа на базата на обявените от "Изправи се.БГ" 70 мерки, които ще бъдат допълнени.
Адвокат Николай Хаджигенов отговори на въпрос, че подписва споразумението като политически документ, от името на Отровното трио. Той подчерта, че няма да регистрират партия, както многократно досега са заявили и определи подписването на споразумението като втора стъпка от разчупването на политическите стереотипи. Единственият начин е да се обединим заедно в широка коалиция, всички срещу корупцията, защото срещу нас има един мастодонт, пълен с милиарди, с корупция, с много власт.
Пред скоби в управленската платформа са правосъдната реформа, подкрепата за бизнеса и осигуряване на драстично, безусловно повишаване на доходите и увеличаване на пенсиите без това да застраши финансовата стабилност на държавата. Ще разработим и парламентарна комимсия за ревизия на 11-годишното урпавление на Борисов и на знаковите сделки от целия преход, обясни председателят на "Изправи се.БГ".
На въпрос с чии мандат ще се явят на изборите, Манолова отговори, че предстоят допълнителни разговори за това, като уточни, че мандатоносителите ще бъдат партии извън статуквото на настоящето Народното събрание.
Докато учените изработват най-модерни ваксини, онзи ден българският премиер Борисов, в двора на една пловдивска болница, се чудеше 45-годишният ЗИЛ дали е камион, или хладилник. Време е да оставим Борисов и хладилникът ЗИЛ в миналото. Да превърнем 45-годишния хладилник ЗИЛ в музей на Борисовщината, която оставихме да ни управлява повече от 11 години, каза още тя.
Манолова заяви, че ще обявят и критериите за общите листи за явяване на изборите. "Изправи се.БГ" очаква в тях да влязат граждански активни хора, доказани експерти, хора с граждански каузи и от Инициативни комитети. Граждански активните хора имат място в листите, независимо дали са партийни, безпартийни, леви или десни, подчерта тя.
Тя допълни, че се очаква през следващите седмици да се постигне споразумение и с "Има такъв народ" на Слави Трифонов и Демократична България за опазване на изборния процес от манипулации.
Водещи
-
Мирчев твърди, че се готви сценарий за протеста, МВР категорично отхвърля
По-рано Ивайло Мирчев написа, че МВР ще иска прекратяване на протеста "при определени...
01.12 | 18:00
-
Къде ще изградят КПП-та за протеста пред Народното събрание
„Нямаме нищо против мирно-протестиращите граждани, които желаят да изразят своята позиция чрез...
01.12 | 17:40
-
Средната работна заплата достигна 2549 лв. през третото тримесечие
„Това е с 4,4% повече отколкото година по-рано“, коментират експертите от МТСП.
01.12 | 17:20
-
София отлага коледните светлини в знак на солидарност с протестиращите
По думите му, 1 декември по традиция е денят, в който елхата пред Столичната община озарява...
01.12 | 17:00
Най-четени
-
Сдружение „БОЕЦ“ алармира: МВР подготвя палежи и провокации за протеста на 1 декември
От сдружението описват конкретни схеми за саботаж. „Информацията е за палежи на автомобили...
01.12 | 14:00
-
София се готви за още по-голям протест, демонстрации ще има в цялата страна
Възможно е да има протести и на други места, включително и от български общности в чужбина.
01.12 | 13:00
-
Вече 134 г. ВМА е „войник на фронта на човешката болка“
Военномедицинската академия в София отбелязва 134 години от основаването си.
01.12 | 14:30
-
Политолог: Бюджетът беше просто поводът, а не истинската причина за протестите
Това, което според него е притеснило лидера на ГЕРБ, е опитът му от зимата на 2013 г., когато...
01.12 | 13:45