Мащабна спецоперация срещу компания за криптовалута в столицата 12.01 | 12:01
Оперативната дейност на фирмата е била осъществявана от българската столица, а вложители са били приканвани да инвестират в биткойни и други видове криптовалути, с обещания за висока доходност

Спецоперацията на прокуратурата, НСлС, ДАНС и МВР се провеждат в столицата, съобщиха от прокуратурата, предаде БГНЕС.
Акцията е срещу киберпрестъпността. Повече подробности прокуратурата ще даде на брифинг в 12 ч. Международна операция срещу мащабна схема за финансови престъпления, пране на пари и нарушения на международните санкции срещу Русия се провежда в София в момента. Според БНТ става въпрос за компанията NEXO.
Прокурори, следователи от Националното следствие и служители на ДАНС, съвместно с чуждестранни агенти, са започнали претърсвания на българските офиси на компанията, търгуваща с криптовалути в целия свят.
Оперативната дейност на фирмата е била осъществявана от българската столица, а вложители са били приканвани да инвестират в биткойни и други видове криптовалути, с обещания за висока доходност.
Лихвите, които инвеститорите щели да получават, многократно надвишавали тези на класически банкови институции и различни брокерски къщи. Има данни, че собствениците на компанията, които са българи, са присвоили част от активите, възлизащи на няколко милиарда долара.
Проверката за дейността на криптокомпанията у нас е започнала преди няколко месеца, след като чужди служби са засекли съмнителни транзакции, за които имало данни, че целят заобикаляне на наложените от Европейския съюз, Великобритания и САЩ, санкции спрямо руски банки, както и на фирми и граждани от Руската Федерация.
Водещи
-
Желязков: Признанието на Европа, че България е готова за еврозоната не е тиквен медал
Това заяви премиерът по време на срещата на ГЕРБ в Пловдив
15.06 | 15:00
-
Протест пред посолството на РСМ в защита на Люпчо Георгиевски
Инициативата е на младежкото ВМРО
15.06 | 14:30
-
Никога не ядосвайте тези зодии, за да не съжалявате!
15.06 | 14:00
Най-четени
-
Борисов с остри критики към президента Радев
Лидерът на ГЕРБ остро нападна и ПП, че обикаляли по европейски държави да молят България да не...
15.06 | 11:20
-
Тръгнаха сезонните влакове от София до Бургас и Варна
Ето колко струват билетите и какво е разписанието им
15.06 | 10:00