Мистерията около измрелите животни в Столичния зоопарк се разплита 28.08 | 14:33
Готови са резултатите от взетите проби

Мистерията около смъртта на животните в столичния зоопарк вече се разплита. След като вчера (27 август) се оказа, че проблемът не е бил в сеното, което е давано на екземплярите в зоологическата градина, то днес вече са готови и резултатите от пробите, взети от умрелите камила, бизон и няколко гаури.
Според тях е имало пестициди в храната и именно те са най-вероятната причина за смъртта на животните, съобщава агенция "Фокус". Пестициди са били открити както в житото, така и в житните трици, доставени от столична фирма с чуждо участие.
Пестициди са били открити и по време на аутопсията на животните, които умряха в събота и неделя. Все още не е ясно кога ще бъде отворена за посетители Столичната зоологическа градина.
В същото време животни издъхнаха и в зоопарка в Стара Загора. Животните са били прехвърлени от закритата зоологическа градина в Пловдив. Смъртта им е настъпила в периода на адаптацията им миналата седмица.
"Изключва се вероятността причина за фаталния им край да е болестта "син език". При аутопсията е установено, че муфлоните са починали от ентеротоксини", уточни д-р Михайлов.
За да се предпазят преживните животни от заболяването "син език", в Старозагорския зоопарк е извършена дезинфекция.
Водещи
-
Затоплянето е много бързо: Може да се стигне до най-жестокото измиране в историята на Земята
За това предупреди д-р Валентин Симеонов, учен от Института по технологии в Лозана, Швейцария
02.08 | 12:20
-
Петър Ганев: Промените в Закона за еврото се правят с цел концентрация на власт
Определени политически лица са в атака и това може да разбърка реда, по който се правят...
02.08 | 11:20
Най-четени
-
Протест затваря пътя към ГКПП "Маказа"
Призовават се гражданите, планиращи пътуване към Гърция в този ден и часови диапазон, да...
02.08 | 09:45
-
12 гръцки плажа загубиха своя "Син флаг"
На Халкидики разчистват плажовете от неправомерно поставени частни чадъри
02.08 | 10:40