Митничарите излизат на протест 23.07 | 07:54
В Централното управление на Агенция работят повече от 400 души

Митничарите излизат на протест в София срещу преместването на централата на агенцията в Русе. Очаква се в протеста да се включат и служители от други администрации, на които им предстои подобна промяна.
В Централното управление на Агенция работят повече от 400 души. Те се опасяват, че преместването в Русе ще повлияе негативно и на семействата им. Освен това, служителите определиха избора на крайдунавския град като особено неудачен, тъй като след влизането ни в Европейския съюз, граничният митнически контрол по границата ни с Румъния отпадна.
От 18.00 ч. пред централния вход на Министерство на финансите, служители на Централно митническо управление и Национална Федерация "Търговия, услуги, контролни органи и туризъм” към КТ "Подкрепа” ще проведат протестен митинг-шествие.
Протестът беше планиран за четвъртък, но беше отменен заради атентата в Бургас.
Според протестиращите административната реформа, която планира правителството, трябва да започне едва след като бъдат направени необходимите изчисления за това колко ще струва децентрализацията на държавата.
В писмо до премиера Бойко Борисов митничарите обясняват всички рискове, които носи преместването на администрацията от столицата в Русе.
Още във вторник финансовият министър Симеон Дянков заяви категорично, че "никой не е роден митничар, както никой не е роден чиновник, никой не е роден банкер, така че – работа много за тези, които искат да я вземат”.
Водещи
-
Антон Кутев: На първия ред в НС стоят криминално проявени хора
Има вероятност правителството да падне между юли и Нова година, прогнозира той
28.05 | 21:00
-
Едно по едно: Пророчествата на Ванга за 2025-а се сбъдват?
Зловещи съвпадения или истински прозрения?
28.05 | 20:45
-
Корман Исмаилов: Случилото се с Доган, ще се случи и с Пеевски в бъдеще
"Румен Радев е противоречива личност и изхожда от популистки позиции"
28.05 | 20:15
Най-четени
-
Съвсем нов и силно заразен вариант на Ковид-19, обозначен като NB.1.8.1
Мутацията вече е открита и у пътници, посетили Китай, Япония, Южна Корея, Тайланд, Франция,...
28.05 | 11:00
-
Борисов: Популизмът взима вече опасни размери в българската политика, особено след образуването на дело в Конституционния съд
Това заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов в кулоарите на Народното събрание днес, коментирайки...
28.05 | 12:45
-
Пореден провал: Ракетата на SpaceX пак не можа да излети
Американската компания потвърди, че е загубила прототип на тежката ракета „Старшип“
28.05 | 15:20
-
На прага на еврозоната: Кога ЕС ще одобри България за приемане на единната валута
Това означава, че след това министрите от Еврогрупата и първите европейски финансисти от...
28.05 | 10:26