Михаил Константинов: „Информационно обслужване” не може да фалшифицира изборите 25.03 | 08:30

Гарантирам, че няма опасност вотът на българите да бъде манипулиран. Точно обратното – ще бъде честно и коректно отразен, заяви експертът

От Гергана Златкова

След като оповести, че се оттегля от поста си в управлението на държавната фирма "Информационно обслужване”, след като от БСП поискаха оставката му заради съмнения в обективността му, Михаил Константинов коментира отново предстоящите избори.

Пред БНТ той потвърди намерението си да основе фонд, с който да помага на децата в нужда, защото "в тези времена на криза трябва да си помагаме”. 

Предвижда се събраните средства по този проект да бъдат предоставени на новия социален министър, когато бъде назначен и той ще може да оперира с тях както намери за добре. 

В предаването "Денят започва” Константинов спомена отново сумата, на която се е равнявала заплатата му в "Информационно обслужване” – 1000 лева, като според него това били "едни добри пари за България, защото един професор у нас не взима никак малко”.

Според експертът няма никаква опасност вотът на българите на предстоящите Парламентарни избори да бъде фалшифициран или манипулиран от страна на "Информационно обслужване”. За да онагледи твърденията си, Константинов беше донесъл в студиото книга с резултатите от последните избори.

"Тук има над 2 милиона числа. Ако едно от тях бъде сбъркано – само тогава може да се докаже измама. Само че аз не познавам човек, който би се заел с това, не си струва усилието”, коментира той.

Според Константинов причината да се сменя шефа на агенцията при идването на нова партия на власт, се крие в държавните й функции, а не се прави, за да си гарантира съответната политическа партия преизбиране:

"Все пак това е държавна фирма. Тя не функционира само по време на избори, а обслужва и други, не по-малко важни институции като НАП, митниците и др. Така че е нормално едно от основните изисквания към шефа й, да е да бъде професионалист, да си разбира от работата.

По въпроса за свърване на операционните системи на НАП и митниците, Константинов смята, че проблемът се корени в недоброто функциониране на службите.

"Очевидно някой не си върши работата, а други печелят от това. Системите трябва да се свържат, но това е работа на правителството. България има висок коефициент на крадливост. Нека да крадем по-малко”, апелира Константинов.

Водещи

Най-четени