Нерегламентирани бакшиши пребиха шофьор на автобус 30.05 | 13:08
Превозвачите във Варна масово отказват маршрути, по които има седянки на таксита

Шофьор на автобус е бил пребит във Варна от таксиметрови шофьори, извършващи нерегламентирани превози.
Това съобщиха от фирмата, което извършва транспортна дейност по линия №13 на територията на Варна, на базата на открито писмо до представителите на местната власт, до регионалната дирекция на ИА "Автомобилна администрация”, както и до Областната дирекция на МВР-Варна.
В него се посочва, че тази сутрин, малко преди 8:00 часа, шофьор на транспортната фирма, изпълняващ редовен курс по линия №13 от спирка бл.22 на ул. "Евлоги Георгиев” към жп гара е бил пребит от таксиметрови шофьори, извършващи нерегламентирани превози в района на спирката.
Водачът на автобуса е станал обект на групова саморазправа от страна на таксиметровите шофьори, тъй като е успял да качи пътниците от спирката преди поредното пиратско потегляне по маршрута на такситата.
"Публична тайна е, че десетките паразитиращи на гърба на обществените превозвачи таксита във Варна от години окупират спирките и потеглят секунди преди автобусите, за да качват пътници, които возят на цената на градския билет - превоз, нерегламентиран в нито един нормативен акт, без да издават документ или да отчитат приходите си”, се казва още в писмото.
Фирмата счита за недопустими подобни прояви на агресия и няма да допусне нейни служители да бъдат излагани на риск за живота и здравето си.
Повече от 5 години системно са алармирани всички институции в града и страната за рисковете, които нерегламентираните таксиметрови превози създават - както за сигурността на пътуващите, така и за безопасността на работещите в обществените превози.
"Днешният инцидент за съжаление е пряко доказателство за бездействието както на държавната и общинската администрация, така и на органите, призвани да гарантират законността и сигурността ни.
Проявата на подобна наглост от страна на таксиметровите шофьори, които возят незаконно по маршрутите на автобусите под носа на властта, е илюстрация на безсилието, което властта показва по проблемите с незаконните превози на територията на община Варна”, се казва още в писмото.
Фирмата декларира, че ако още днес до 18:00 часа не бъдат ликвидирани незаконните таксиметрови пиаци, в които са превърнати спирките на градския транспорт в града, ще прекрати обслужването на линия №13.
"В пълното съзнание, че с това си действие ще създадем неудобства на пътуващите, призоваваме варненци към търпение и солидарност в нетърпимостта към наглостта, беззаконието и агресията.
В името на сигурността на своите екипажи фирмата остава в готовност да прекрати обслужването и на други автобусни линии, по чиито маршрути от години безнаказано пиратстват незаконни таксита, докато властта във Варна не им гарантира безопасни условия за упражняване на правото си на труд”, се казва още в документа.
Посочва се още, че напрежението след побоя на шофьора е ескалирало опасно и ако общината и органите на реда бездействат, ще се превърнат в съучастници на безредиците, затрудняващи нормалното функциониране на обществения транспорт в града.
Писмото е подписано от изпълнителния директор Антраник Шакариян, съобщава агенция "Фокус".
Междувременно водачите в дружеството масово започват да отказват да изпълняват курсове по линиите, където има нерегламентирани таксита и превозвачи.
Водещи
-
Търговци използват нова заблуждаваща практика на Женския пазар в София
Тази практика кара купувачите да остават с впечатлението, че цената е само 3 лева, а за...
06.06 | 18:02
-
Руски журналист и дисидент: Режимът на Путин ще се срути, гответе се за периода след него
На въпрос какво представлява "путинският ГУЛаг" той заяви, че това е описано много добре още в...
06.06 | 17:40
-
Прецедент в столичната история: Кметът Терзиев връща бюджета на София за преразглеждане
Столичният общински съвет гласува бюджета на Столична община вечерта на 29 май след...
06.06 | 17:20
-
Изпити по английски език и по физика за кандидат-студенти ще се състоят на 8 юни в Софийския университет "Св. Климент Охридски"
Времетраенето е около 25 минути. Максималният брой точки е 15.
06.06 | 17:00
Най-четени
-
Борисов: Спирам да се занимавам с ПП
Борисов разказа, че се е видял „току що“ с комисаря за икономиката и производителността Валдис...
06.06 | 11:30
-
С еврото ще можете да си купите половин хляб повече
Демек с еврото, ще можете да си купите половин хляб повече."
06.06 | 10:30
-
Красимир Каракачанов: Време е България да върне задължителната военна служба
Предложението ми е срокът за наборната служба да е минимум 6 месеца за всички български...
06.06 | 12:00
-
Обрат в София! Нови маршрути ще имат едни от най-важните трамваи в столицата
Промяната е за 1 година.
06.06 | 12:45