Октай Енимехмедов ще става депутат? 22.08 | 13:28
Той се е регистрирал за народен представител от Бургас

Октай Енимехмедов, който нападна с пистолет Ахлед Доган по време на национална конференция на ДПС, се е кандидатирал за депутат от Бургас. Инициативният комитет, който издига кандидатурата му, се е регистрирал в Районната избирателна комисия. Сред инициаторите е и братът на Октай – танцьорът Метин Енимехмедов, съобщава Флагман.
"Документите, подадени в РИК, са били изрядни на този етап. Инициативният комитет в момента събира подписка в подкрепа на кандидатурата, която трябва да внесе в РИК до 3 септември. В нея трябва да са се разписали 1000 души. След това тя ще бъде изпратена до ГРАО за проверка на достоверността на изписаните ЕГН-та и едва тогава Октай Енимехмедов ще може да бъде регистриран официално като кандидат-депутат", обяснява секретарят на комисията Стоян Арнаудов.
На предходните парламентарни избори Октай претърпя неуспешен опит да се кандидатира. Тогава в последния момент той беше заличен като претендент за народен представител, тъй като при проверката на ЕГН-тата на хората, подкрепили подписката, се оказа, че част от тях не са действителни. Тогава обаче броят на необходимите подписи беше 5000, докато сега е намален драстично – на 1000.
Октай Енимехмедов неколкократно е заявявал публично желанието си да се занимава с политика. В момента той е под домашен арест в апартамента, където живее семейството му в бургаския ж.к. "Славейков".
РИК вече е готова да приема документи и за регистрация на листите на партиите и коалициите. Все още обаче никой от политиците не бърза да подаде списъка си в кандидат-депутати.
Водещи
-
Търговци използват нова заблуждаваща практика на Женския пазар в София
Тази практика кара купувачите да остават с впечатлението, че цената е само 3 лева, а за...
06.06 | 18:02
-
Руски журналист и дисидент: Режимът на Путин ще се срути, гответе се за периода след него
На въпрос какво представлява "путинският ГУЛаг" той заяви, че това е описано много добре още в...
06.06 | 17:40
-
Прецедент в столичната история: Кметът Терзиев връща бюджета на София за преразглеждане
Столичният общински съвет гласува бюджета на Столична община вечерта на 29 май след...
06.06 | 17:20
-
Изпити по английски език и по физика за кандидат-студенти ще се състоят на 8 юни в Софийския университет "Св. Климент Охридски"
Времетраенето е около 25 минути. Максималният брой точки е 15.
06.06 | 17:00
Най-четени
-
Борисов: Спирам да се занимавам с ПП
Борисов разказа, че се е видял „току що“ с комисаря за икономиката и производителността Валдис...
06.06 | 11:30
-
Красимир Каракачанов: Време е България да върне задължителната военна служба
Предложението ми е срокът за наборната служба да е минимум 6 месеца за всички български...
06.06 | 12:00
-
С еврото ще можете да си купите половин хляб повече
Демек с еврото, ще можете да си купите половин хляб повече."
06.06 | 10:30
-
Обрат в София! Нови маршрути ще имат едни от най-важните трамваи в столицата
Промяната е за 1 година.
06.06 | 12:45