От понеделник пътуваме до Гърция и през прохода Маказа 06.09 | 10:11
Българите трябва да бъдат стриктни шофьори, защото гръцките глоби са солени

В понеделник (9 септември) двама областни управители ще открият пътя от България за Гърция през прохода Маказа. Това ще направят Областният управител на Кърджали Бисер Николов и Аристидис Янакидис, областен управител на Източна Македония и Тракия в Република Гърция.
Двамата областни управители ще прережат лентата на церемония в района на ГКПП Маказа - Нимфея. Непосредствено след откриването ще бъде въведен пропускателен режим и пътят ще бъде отворен за движение през българо-гръцката граница.
През ГКПП Маказа - Нимфея ще могат да преминават превозни средства за пътници, включващи не повече от 8 места (без това на шофьора), и товарни превозни средства с тегло до 3,5 тона. На събитието ще присъстват още заместник-областни управители и депутати от двете области, кметове и граждани.
До изграждането на пътната отсечка Джебел - Подкова тази есен туристите на българска територия могат да преминават по пътя Кърджали - Джебел - Кирково - прохода Маказа. Маркировката на шосето беше обновена през юли за по-голяма сигурност.
От областната администрация в Кърджали предупреждават шофьорите, които ще използват новия ГКПП Маказа, да спазват всички правила за движение по пътищата в Гърция и задължително да слагат колани.
Глобата за превишаване на допустимата скорост с до 20 км/ч е 40 евро, а с 20 до 30 км/ч - 100 евро. При надвишаване на скоростта с над 30 км/ч санкцията, налагана от гръцките полицаи, е 350 евро.
При неправилно изпреварване, преминаване на червен светофар, неспазване на знака "СТОП” или обратен завой на непозволено място - 700 евро. 2000 евро пък е глобата за антирадарно устройство, а 100 евро за използване на мобилен телефон по време на шофиране. Санкцията за пътник в колата без колан е 150 евро. Наложените глоби се намаляват с 50% при плащане в 10-дневен срок.
Водещи
-
Разсекретен документ на ЦРУ: Извънземни избили 23-ма войници
Нашествениците се разярили, след като летящата им чиния била свалена
08.04 | 21:00
-
Изпреварихме гърците по цени на храните
Пържолите са по 15 лв., но стигат за двама, краставиците и доматите в магазина вървят по 3 лв.
08.04 | 20:45
-
Красен Станчев: Задава се световна рецесия заради политиката на Тръмп
Според икономиста гражданите на Америка ще бъдат по-потърпевши от митата
08.04 | 20:30
-
Нов студен фронт сковава страната от 10 април
Силен и бурен вятър в цялата страна, в Североизточна България ще вали сняг и ще се образува...
08.04 | 20:16
Най-четени
-
Дянков: Може и да не влезем в еврозоната от 2026 г.
Ще ни отложат за известно време, заради дефицита, смята той
08.04 | 17:20
-
Яйца и българско агнешко - колко ще ни струва великденската трапеза
Провокиран да коментира новините от Гърция, Иванов изтъкна, че не можем да уеднаквяваме...
08.04 | 10:45
-
Симеон Дянков: България може да спечели от търговската война
Бъдещето на българската икономика
08.04 | 11:15