Отпускат 8 млн. лева за строеж на детски градини 17.04 | 15:56
Увеличиха стандартите за социални домове за възрастни и деца
![Отпускат 8 млн. лева за строеж на детски градини](http://inews.bg/pictures/885498_1004.jpg)
Над 8 млн. лева ще бъдат отпуснати за строеж на нови детски градини на общините. Това ще стане, след като на заседанието си Министерския съвет прие стандартите за делегираните от държавата дейности с натурални и стойностни показатели през 2014 г.
В предвидените 8 милиона са включени и пари за персонала там и издръжката за здравните кабинети.
Правителство увеличи стандартите за издръжка в детските ясли от 2267 лв. на 2366 лв. Покачване има и на тази за детските кухни от 110 на 113 лева.
Стандартите за здравните кабинети в училищата скачат от 14 лв. на 17 лв.
Също така са предвижда допълнително финансиране за децата, настанени в кризисните центрове и тези от семеен тип. Същото важи и за малчуганите в преходните жилища и тези в домовете за деца с умствена изостаналост и физически увреждания. С 2,5 се увеличава издръжката на социалните институции за деца и възрастни. Предвижда се в тях да се открият 260 нови места.
Увеличени са с над 2 млн. лв. и средствата за библиотеките и музеите с регионален характер, както и за читалищата за изпълнение на програмата "Глобални библиотеки”.
Водещи
-
Увеличаването на потреблението на електроенергия до 2027 г. ще бъде средно около 4% годишно
Източници на електричество
17.02 | 17:59
-
Романтични изненади, болезнени признания и един дързък ход в Ергенът
Мартин, от своя страна, ще покани три специални дами на йога практика, по време на която ще...
17.02 | 17:40
-
Тревожна статистика разкри значително увеличение в употребата на наркотични вещества сред българското население
Алармиращи данни за алкохол и цигари
17.02 | 17:20
-
Летище София има ново име
Така неговото официално наименование става Летище „Васил Левски“ – София, съобщиха от...
17.02 | 16:45
Най-четени
-
Корнелия Нинова: Честито на Пеевски и Борисов. Мафията си взе и БСП
Критика към новото ръководство
17.02 | 10:45
-
Властта въвежда спешни мерки за пътната безопасност
Премиерът Росен Желязков разпореди въвеждането на 24-часов режим на наблюдение на пътната...
17.02 | 16:43
-
Общо 157 снегопочистващи машини са извършили обработки срещу заледяване на територията на Столичната община
Към 7:00 часа градският транспорт се движи навсякъде и изпълнява обичайните си маршрути,...
17.02 | 09:54