Победител срещу Кличко стана зам-кмет на Тетевен 14.12 | 13:55
Свилен Русинов ще отговаря в общината за селата, културата, спорта, труда и др.

Днес кметът на Община Тетевен д-р Мадлена Бояджиева представи пред началниците на отдели в администрацията новия зам.-кмет на Общината – Свилен Русинов. Той ще отговаря за следните ресори – Общинска политика по отношение проблемите на селата; Култура, спорт и туризъм; Трудова заетост, младежки дейности и интеграция. На срещата присъстваха и зам.-кметовете – Тони Стоев и Борис Врабевски. Д-р Бояджиева каза, че г-н Русинов е сериозен човек, на когото ще разчита за поверените му ресори - най-вече за добрата комуникация и сътрудничество с всички населени места в общината. Тя подчерта, че г-н Русинов притежава значителен опит както в местната власт, така и в спорта и се надява на ползотворна и успешна съвместна работа.
"За пръв път се прави такава крачка – бивш кмет на село да стане зам.-кмет на Общината", каза г-н Русинов. Това е сериозна отговорност, но смятам, че притежавам нужния опит и способности, за да се справя с предизвикателствата. Запознат съм с проблемите в населените места, като заедно с д-р Бояджиева ще работим за тяхното отстраняване, добави още новият зам.-кмет.
Свилен Русинов е почетен гражданин на Община Тетевен, бивш кмет на родното си село Градежница – 2 мандата и бивш боксьор. Дългогодишен капитан на националния отбор по бокс на България. Той е медалист и шампион от национални и международни турнири. Многократен шампион на България. Медалист от европейските първенства в Торино (1987), Атина (1989), Гьотеборг (1991) г. Европейски шампион от Бурса, 1993 г. Носител на бронзов медал от Световното първенство в Рино, 1986 г. Световен вицешампион от първенствата в Сидни (1991) и Тампере (1993).
Участва в Олимпийските игри в Сеул през 1988 г. Печели бронзов медал на XXV летни олимпийски игри в Барселона през 1992 г. Носител на медали от турнири за Световната купа: сребърен от Бомбай, Индия през 1990 г. и бронзов от Банкок, Тайланд през 1994 г., на който турнир побеждава световния шампион в тежка категория за професионалисти Виталий Кличко.
Водещи
-
НС прие увеличението на пенсиите с 8,6% от 1 юли
19.03 | 15:38
-
Диана Димитрова с покъртителен разказ за жестокост срещу котарака й (СНИМКИ)
Аз съм видяла и изпитала прекалено много жестокост. Няма как да мълча. Избирам да не мълча
19.03 | 14:38
Най-четени
-
Костадинов: В Народното събрание има 5 управляващи партии, 3 патерици и само една истинска опозиция
В публикацията си лидерът на "Възраждане" посочи и друг случай от същия ден, когато опозицията...
19.03 | 10:59
-
Тровят умишлено дърво в идеалния център на София – това е пореден такъв случай
Първият човек, който забелязва пропитото дърво с гориво, както и следите от разлятата течност...
19.03 | 09:59
-
Изравнителните сметки за и топла вода могат да бъдат забавени с повече от месец
"Тази възможност я има, но никой не се възползва от нея и е логично".
19.03 | 11:59