Протестиращи се въртяха в кръг срещу отмяната на забраната за тютюнопушене 31.05 | 10:02
"Искаме да дишаме", скандираха гражданите
![Протестиращи се въртяха в кръг срещу отмяната на забраната за тютюнопушене](http://inews.bg/pictures/934033_1004.jpg)
Над 20 души от гражданска инициатива "България без дим" се въртяха в кръг до Народното събрание в знак на протест срещу отмяната на забраната за тютюнопушене на обществени места.
С демонстрацията протестиращите искаха да покажат, че не желаят управляващите непрекъснато да въртят хората в омагьосан кръг и да ни връщат назад.
Въртейки се в кръг, те скандираха "Водете ни напред", "Искаме да дишаме", "Не на отмяната на забраната".
Според Павел Антонов отмяна на забраната обслужва само и единствено интересите на тютюневите компании и в частност на "Булгартабак".
Пенка Георгиева от Пациентски организации "Заедно с теб" заяви, че готвените законови промени са нещо недопустимо, а мнението на ресторантьорите, че ще има повече пари в държавната хазна, е цинизъм.
От гражданската инициатива изнесоха данни, че според изследване на Евростат 61 процента от анкетираните, които са посочили, че не искат отмяна на забраната, са избиратели на "Коалиция за България", а точно ръководството на партията се кани да внесе промените в закона.
Протестиращите бяха разпънали плакати, на които пишеше "Без дим може, без здраве не може", "Здравето е по-ценно от икономиката", "Искаме чист въздух в заведенията" и др.
Демонстрантите ще се съберат днес от 17:00 часа на втори митинг до Народното събрание, защото голяма част от симпатизантите на каузата не са могли да дойдат днес сутринта.
Водещи
-
От "Пирогов" дали по 9 бона за всяка от пострадалите с ботокса
Това съобщи проф. Николай Габровски, който е началник на Клиниката по неврохирургия на...
09.02 | 17:40
-
Второ злато за Цанко Цанков от зимното плуване
Водата беше по-студена от вчера и термометрите отчетоха 2.6 градуса по Целзий
09.02 | 17:20
-
Гуцанов: Не искаме таван на цените, а ограничение на надценките
Няма да има ръст на данъците и таксите, нито орязване на социалните придобивки, обеща...
09.02 | 17:00
Най-четени
-
Шофьор помете 9 паркирани коли в София
Инцидентът е станал в близост до 20-а поликлиника
09.02 | 09:45
-
Защо беше убит босът на ВИС-2 Васил Илиев?
Кой стои зад създаването на българската мафия, която през 90-те години е наричана държава в...
09.02 | 15:30