Проф. Михаил Константинов: Машинното гласуване е глупост 19.02 | 09:49
Предстоящите евроизбори трябваше да се проведат от старата ЦИК, защото една нова ще се учи доста дълго време, смята той

"Щети от поправките в Изборния кодекс имаше. Да, поправки трябваше да има, но не такива", заяви в сутрешния блок на Bulgaria ON AIR проф. Михаил Константинов. "Предстоящите евроизбори трябваше да се проведат от старата ЦИК, защото една нова ще се учи доста дълго време", добави той.
"Машинното гласуване е глупост. В Европа няма такова. Президенството и опозицията да ми посочат една европейска държава, в която има такова. В Белгия има нещо подобно. Германия го забрани. Холандия пък изхвърли всички машини", каза той.
"Нека г-жа Корнелия Нинова спечели едни избори, да стане премиер и тогава да казва", заяви проф. Константинов.
По думите му, се очаква около 2 млн. - 2,5 млн. души да излязат да гласуват на изборите за европейски депутати. "В момента има лек превес на ГЕРБ. Всичко е възможно да се случи", заяви той. "Тези избори са изключително важни, защото се възприемат като възможност за по-нататъшното развитие на политическата обстановка", каза проф. Константинов.
"Никой вече не говори за предсрочни парламентарни избори, забележете това. Вече никой не ги иска, както и преди не ги искаше", заключи той.
Водещи
-
Голяма част от българите не се интересуват от разхищението на храна, сочат данните от проучване на Европейската комисия
От Българската хранителна банка отчитат тенденция на нарастване на количествата спасена храна,...
21.10 | 17:59
-
Прокурорите: Нападението над магистрат е брутален удар срещу държавността
В официална позиция, разпространена след инцидента, организацията заявява, че случаят е...
21.10 | 17:40
-
Таксите в системата на образованието вече и в евро
Съгласно приетия от Народното събрание Закон за професионалното образование и обучение за...
21.10 | 17:20
-
България застарява: 1.5 милиона души са вече над 65 години
В края на 2024 година хората на 65 и повече навършени години са 1 544 245, или 24% от...
21.10 | 16:45
Най-четени
-
Радев: Управляващите са в парализа и чакат санкциониран за корупция по "Магнитски" политик да ги уведоми дали ще ги има
"Държавата не е детска игра с колички"
21.10 | 13:30
-
Над 40 компании са заявили интерес за изграждането на Терминал 3 и модернизацията на Терминал 2 на летище „Васил Левски“
Това включва нови зони за пристигащи и заминаващи пътници, централизиран пункт за проверка...
21.10 | 15:30