Прочутият трон на Цар Киро – на търг 24.09 | 07:45
Първоначалната цена на скъпата мебел е 1600 лева
Едва 1200 лв. струва прословутият трон на Цар Киро. Първоначално меката мебел е била оценена на 1600 лв., но след провален първи търг за продажбата ѝ през юни цената е била намалена, съобщиха от общинската дирекция "Местни данъци и такси" – Пловдив.
Обявената през юни продажба се е провалила, тъй като не се явил нито един купувач за мебелите на Рашкови. Златният трон на Кирил Рашков, с който той позираше навремето за всичките си снимки, всъщност не е златен. Това е мека мебел, дървенията на която е боядисана в златен цвят, пише "Монитор".
Едновременно с трона общинските данъчни са описали цялата покъщнина на фамилия Рашкови, уточниха от местните данъци и такси. Сред вещите са и чифт еленови рога, които са украсявали някоя от стаите във вече съборените палати на Цар Киро в Катуница.
Описана е и цялата домакинска техника на семейството, като например дори котлоните им. Дори мебелите и техниката да бъдат продадени, то стойността им няма да покрие задължението на Рашкови към общините Пловдив и Садово.
В последната фамилията също дължи други 25 000 лв. Затова частни съдебни изпълнители, наети от двете общини, както и публичните изпълнители към НАП, вече са запорирали абсолютно всички законно построени имоти на Цар Киро. Има запори върху всичките им активи, но каква точно сума дължат членовете на фамилия Рашкови към бюджета на държавата, е конфиденциална информация.
"Запорите са направени след свършени от софийски инспектори ревизии на физически лица и свързани с тях фирми от фамилия Рашкови", каза говорителят на НАП в Пловдив Божана Илиева. Тя уточни, че сред запорираните имоти са седеметажният необитаем хотел на Рашкови до църквата "Св. Петка", както и 100-квадратният им апартамент на ул. "Славянска" в Пловдив.
За тези имоти все още няма насрочени търгове от НАП, каза Илиева. На проведения миналата седмица търг за къщата на внука на Кирил Рашков – малкия Кирчо, в Катуница се е явил един купувач.
Той има срок до тази сряда да внесе парите за имота. В противен случай ще бъде насрочена нова продажба. Междувременно синът на Цар Киро – Ангел Рашков, внесъл в сметката на община Пловдив 2000 лв.
С тях погасил част от общия дълг на фамилията, който е близо 80 000 лв. Парите били натрупани за данък сгради и такса смет заедно с лихвите от 2007 г. до средата на 2011 г.
Водещи
-
Депутатите продължават с обсъждането на Бюджет 2026
Късно снощи окончателно бяха одобрени така наречените малки бюджети - на общественото...
23.07 | 17:59
-
МО: България не води преговори с Полша за покупка на МиГ-29
На 11 март тази година Министерството на отбраната прекрати обществената поръчка за ремонт на...
23.07 | 17:20
-
Магията на морските дарове: От рибния щанд до масата
Перфектните кулинарни комбинации: Гарнитури и питиета
23.07 | 16:45
-
Българските младежи са най-неграмотни в технологично отношение в ЕС
Разликата в уменията
23.07 | 16:30
Най-четени
-
Хладно за сезона ще остане времето днес, като максималната температура в София ще достигне около 26 градуса
Последни валежи преди горещата вълна
23.07 | 12:00
-
Тежки обвинения срещу похитителя на Наталия: Заплашват го до 20 години или доживот
Сестрата на Наталия: В момента, в който ме видя, тя се разплака
23.07 | 12:45
-
Развитие по случая „Петрохан – Околчица“: Наследниците на загиналите влизат във владение на имота
Все още не е ясно колко време ще продължи въвеждането във владение. След приключването му се...
23.07 | 13:59
-
София се сдобива с пъмп-трак трасе и нова зона за спорт през следващата година
Разширение на велосипедната инфраструктура в София
23.07 | 11:00