Работници на ,,Мини Марица Изток” се събраха на символичен протест пред управлението на дружеството в Раднево 11.12 | 12:00
Синдикалистът определи ситуацията като много критична.

Работници на ,,Мини Марица Изток” се събраха на символичен протест пред управлението на дружеството в Раднево.
Миньорите изразиха своите притеснения относно Териториалния план за справедлив преход на Стара Загора и изготвената пътна карта към него. Хората настояха да чуят каква е визията на правителството за развитието на Маришкия комплекс, тъй като се опасяват за работните си места. През октомври, след 14-дневна блокада на магистрала "Тракия", синдикатите в "Мини Марица-изток" се заканиха да излязат на национална стачка, ако предприятието бъде затворено, без процесът да бъде съгласуван с тях. Сега те отново отстояват исканията си, а и искат да се изяснят обемите от работа за идните месеци.
,,В последните седмици беше изготвена визия за стратегия, бих го нарекъл или проект, в който е категорично записано, че от догодина - още от 2024, ние в България трябва да произвеждаме 9 тереватчаса електроенергия от подвижни мощности. Това само по себе си означава, че нашето предприятие ,,Мини Марица Изток” ще добива не повече от 14 млн. тона въглища, а както всички знаете още тази година, ние ще приключим около 19 млн. тона въглища и сме на ръба на фалита", коментира Бисер Бинев, председател на КТ "Подкрепа" в "Мини Марица изток".
Синдикалистът определи ситуацията като много критична.
Водещи
-
Гъбари изкарват една пенсия за 2 дни
Проблемът обаче е, че тези доходи са непостоянни, тъй като се изкарват за кратко само през...
16.06 | 17:40
-
Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви, че страната му е близо до победа в конфронтацията с Иран
Нетаняху допълни, че израелската авиация в момента контролира небето над Техеран и призова...
16.06 | 17:20
-
Софийска прокуратура обвини мъж, блъскал главата на приятелката си в пода 2
Образувано досъдебно производство
16.06 | 16:59
-
От "Български пощи" с важна новина за пратките
При промяна на ситуацията, информация ще бъде публикувана на сайта на "Български пощи“.
16.06 | 16:30
Най-четени
-
Алгафари към Радев: Безсмислените туристически пътувания, на гърба на социално слабите, са разхищение
Кампанията си има цена азЬЦДФЖГХЙКП683241 ?.МНБЖЦЬ
16.06 | 12:15
-
Черешите и ябълките със сериозен ценови скок
Цената на лимоните спада до 3,08 лева за килограм. Цената на черешите расте от 8 лева до 8,90...
16.06 | 14:00
-
Част от лекарствата започнаха да пристигат при нас с нови, естествено по-високи цени
Какво предстои?
16.06 | 12:45
-
Като във филм за машина на времето се почувстваха шофьорите у нас
Разбира се, от музея се шегуват, че магистралата е просто естественият артефакт, който води до...
16.06 | 12:30