Регионалният министър с разкрития за незаконно строителство 09.01 | 14:59
За изграждането на АМ "Хемус" държавата е платила авансово над 212,1 млн. лв. Става дума за 4-и и 5-и лот от магистралата, подчерта Шишков
Регионалният министър Иван Шишков изнесе данни за множество нарушения, установени при проверки на възложени поръчки за строителство и ремонт на големи инфраструктурни обекти. Общата стойност проектите е над 1 млрд. лв, но те са частично разплатени, съобщава NOVA.
За изграждането на АМ "Хемус" държавата е платила авансово над 212,1 млн. лв. Става дума за 4-и и 5-и лот от магистралата, подчерта Шишков.
"В два лота държавата е дала аванси и си е позволила да извърши незаконно строителство”, каза oще министърът.
Договорите за пътища, които се нуждаят от основен ремонт, са на стойност 733,5 млн. лв., като 50% от тях са платени авансово, каза още регионалният министър.
При обектите, нуждаещи се от текущ ремонт с елементи на основен също са открити процедурни нарушения. Установени са злоупотреби и при ремонти на язовири на стойност 42 750 млн лв.
"Проблемът е много сериозен. Това са само констатираните към този момент незаконни строителства. Но броят им може да набъбне”, заяви Шишков.
Водещи
-
Турция върна в България мъж, обвинен за убийство
Експулсираното в България лице е издирвано за „умишлено убийство на партньора си“.
27.10 | 16:45
-
33 159 деца са родени от деца за последните десет години в България
Образованието е ключът
27.10 | 15:59
-
Психотерапевт: Понякога е толкова плашещ, че не смеят да излязат от дома
Някои форми на мигрена са съпроводени със световъртеж. Това коментира психотерапевтът д-р Катя...
27.10 | 15:45
Най-четени
-
Скъсаха от подигравки Алекс Богданска
Въпреки шегите, мнозина защитиха Богданска, отбелязвайки, че не всеки има смелост да облече...
27.10 | 12:00
-
Сериозно наводнение блокира трафика по бул. „Шипченски проход“ в София ОБНОВЕНА
Красимир Димитров от аварийните служби заяви, че причината за наводнението е листната маса,...
27.10 | 14:45
-
Днешният празник е преплетен с уникални традиции и строги забрани
Какво се прави на Мишкин ден?
27.10 | 10:30