Регистрирането на нов автомобил скоро ще става онлайн 17.06 | 17:18
Възможност за това ще има след въвеждането на новия електронен портал на КАТ
Регистрирането на нов автомобил скоро ще става онлайн, съобщават от Пътна полиция. Възможност за това ще има след въвеждането на новия електронен портал на КАТ, който се очаква да стартира пробно след броени дни.
Всеки, който е закупил автомобил и иска да го регистрира на свое име, ще има възможността да влезе в електронната система и направо оттам да попълни всички нужни за целта документи. Освен това собственикът ще може да плати през интернет и всички такси по регистрирането на колата.
След спазването на всички процедури собственикът на автомобила ще трябва да отиде до сградата на КАТ в населеното място, в което живее. Там обаче ще загуби няколко минути, тъй като през интернет ще може предварително да си запази ден и час за поставяне на регистрационна табела. Служител на Пътната полиция ще чака шофьора с номерата, за да се монтират възможно най-бързо.
През това време ще бъде направена справка за това дали водачът е подал всички документи и е платил таксата си. От услугата ще могат да се възползват шофьорите от цялата страна.
Очакванията на експертите са услугата да спести реденето по километрични опашки.
През миналата година КАТ започна усилено да работи за внедряването на онлайн услуги, припомня Econ.bg, позовавайки се на "България он еър". Беше създаден сайтът www.i-kat.org, на който всеки можеше да се регистрира и да провери дали има влезли в сила актове и решения, свързани с тях.
Водещи
-
Боряна Димитрова: Тревожна е и политическата, и електоралната картина
Социологът посочи, че на този етап не се вижда някоя от партиите да направи такъв пробив, че...
18.01 | 18:00
-
Дарете събраните си стотинки в помощ на бездомни животни в Бургас
Приютът ANIMAL SOS-BURGAS провежда кампания „Стотинки за живот“
18.01 | 17:17
Най-четени
-
Рая Назарян: Изборът на служебен премиер трябва е максимално отдалечен от политическия процес
"ГЕРБ са печелили избори и с хартия, и с машина. Ние търсим гаранция за честността на вота"
18.01 | 16:00
-
След 25 г. преговори: ЕС подписа търговско споразумение с Меркосур
Ако бъде напълно приложено, споразумението ще създаде една от най-големите зони за свободна...
18.01 | 13:20
-
Владислав Горанов: Още преди изборите държавата остава без бюджет
По думите му ГЕРБ са „най-научени на съюзи“ - "и от страната на булката, и от страната на...
18.01 | 14:00
-
Боряна Димитрова: Тревожна е и политическата, и електоралната картина
Социологът посочи, че на този етап не се вижда някоя от партиите да направи такъв пробив, че...
18.01 | 18:00