Реформаторите искат избори на 28 септември по религиозни причини 07.07 | 15:05
ДПС щяло да се облагодетелства от религиозния празник

Реформаторският блок (РБ) отправи призив към президента Росен Плевнелиев да насрочи парламентарните избори за 28 септември, а не, както е планирано, те да се състоят на 5 октомври.
Според тях датата 5 октомври не е подходяща за провеждането на избори поради религиозни причини, които засягат мюсюлманската общност в страната. Говорителят на РБ Радан Кънев изтъкна като причина, че сега насрочената дата е обидна за мюсюлманите в страната, които формират 12% от населението и при насрочването на датата става дума за съгласие на парламентарните партии и интересите на ДПС и Ахмед Доган. Той подчерта, "че РБ не е част от това съгласие".
Корман Исмаилов от Народна партия "Свобода и достойнство", която е част от РБ, коментира, че по този начин ще бъде вкарана политика в религиозния за мюсюлманите празник Курбан байрам и че Местан поставя религиозния празник на второ място, за да бъде използван в кампанията за изборите, като се очаква, че ако изборите са на 5 октомври, ДПС ще бъде в привилегирована позиция предвид автобусите от Турция за празника, пише БТА.
"Все пак, когато и да е парламентарният вот, Реформаторският блок ще е готов преди това с коалиционно споразумение", увери Радан Кънев.
Водещи
-
Костадинов: Когато "Възраждане" получи властта, ще извади България от еврозоната
Протестите ни ще продължат и след 8-и юли, увери той
06.07 | 18:00
-
Далай Лама навърши 90 години
Хиляди последователи отбелязаха юбилея на духовния водач в подножието на Хималаите
06.07 | 17:40
Най-четени
-
Напусналият ПП Димитър Шалъфов описа поетапно корупциония скандал
Преди дни общинският съветник заедно с още трима свои колеги обвиниха партията в корупционни...
06.07 | 10:00
-
Рая Назарян: Опозицията се превърна във фабрика за неуспешни вотове
Това правителство преследва много упорито всички заложени цели, заяви тя
06.07 | 13:20