Самозапалилият се мъж в Раднево почина 10.03 | 10:10
Венцислав Василев имал 75 % изгаряния, до последно бил в реанимация

53-годишният мъж, който се самозапали в Община Раднево на 26 февруари, почина рано тази сутрин, съобщиха от Клиниката по изгаряния в Университетската болница "Свети Георги”.
Мъжът е починал в 4.05 часа тази сутрин заради несъвместимите с живота дълбоки изгаряния, които обхващаха 75 процента от повърхността на кожата му, съобщава агенция "Фокус”.
Лечението на пострадалия продължи 12 дни.
Той бе транспортиран в Пловдив вечерта на 26 февруари в кризисно състояние и с дълбоки изгаряния, тежък токсичен шок и вдишване на топли пушечни газове.
На 28 февруари бяха направени първите хирургични интервенции за облекчаване на кръвоснабдяването на горните крайници и гръдния кош, но и след тях мъжът остана на апаратна вентилация в реанимационния сектор на клиниката.
До последно пациентът бе в изключително критично състояние, където медицинските му показатели бяха под непрекъснат лекарски контрол.
Венцислав Василев е баща на пет деца, но семейството преживявало на социални помощи. Те обаче били спрени заради дарение от 200 лв. По тази причина мъжът се залял с бензин и влязъл в сградата на общината.
Това е трети случай на самозапалил се човек за последната седмица. На 19 февруари млад мъж пламна във Велико Търново.
Преди броени дни пък - на 3 март почина Пламен Горанов, който се самозапали пред Общината във Варна.
Водещи
-
Как поскъпването на митата на Тръмп ще се отразят върху ЕС и България
Една пета от износа на ЕС е насочен към САЩ
13.07 | 11:00
-
Шокиращи разкрития за катастрофата с пияната Дебора
Молдовката, шофирала пометената от певицата кола, с разкрития за инцидента
13.07 | 10:40
-
Ексминистър Сандов: Трайно засушаване чака Източна и Североизточна България
10% от населените места у нас нямат ВиК оператори, 50 на сто от водоизточниците нямат...
13.07 | 10:20
Най-четени
-
Киселова: Да не изпадаме в крайности за арестите
"Мисля, че съм постъпила правилно", заяви тя по повод решението за референдума за еврото
13.07 | 09:30
-
Интензивен трафик на ГКПП "Капитан Андреево" и "Калотина"
На границата с Румъния движението е нормално на граничните контролно-пропускателни пунктове
13.07 | 09:43