Слушмобилите били купени по времето на ГЕРБ 16.04 | 08:40
Единият от обвинените за родния "Уотъргейт" сега работел в АЕЦ "Козлодуй"

Специализираната техника, с която се е подслушвало нерегламентирано, е била купена по времето на управлението на ГЕРБ. Това стана ясно от думите на бившия вътрешен министър по време на Тройната коалиция Михаил Миков пред bTV.
Той заяви, че докато той е оглавявал МВР, подобни устройства не е имало. Също така той заяви, че служители на силовото ведомство са заявили пред парламентарната подкомисия за СРС-тата , че няма такава техника.
Според Миков наказателните производства, заведени срещу шефовете от СДОТО, трябвало да приключат бързо. Те трябвало да бъдат разпитани веднага, за да не им бъде прилаган натиск.
Социалистът заяви, че единият от тримата обвинени – Камен Костов, сега е назначен в АЕЦ "Козлодуй” и получавал по-висока от депутатска заплата.
Другият от тях – Сергей Кацаров, пък бил назначен лично от бившия МВР шеф Цветан Цветанов. По думите на Миков "той дошъл от прословутия БОП, който е политическия юмрук на ГЕРБ в МВР”.
Водещи
-
Извънредно! Потопът в "Елените" е отнел още един живот
Жертвите на адското наводненеие вече са четири
04.10 | 19:57
-
Разчистването във в.с. „Елените“ е в пълен ход
Стотици пожарникари, полицаи, спасителни отряди, доброволци и екипи на общината работят по...
04.10 | 18:00
-
US политик: Извънземните имат 5-6 подводни НЛО бази в дълбините край Бахамите
Тим Бърчет смята, че може да са там отдавна
04.10 | 17:40
-
Подобрява се обстановката в Монтанско, „Петрохан” е отворен за движение
Няма населени места без ток, а пътищата се почистват от паднали дървета и клони
04.10 | 17:20
Най-четени
-
Оглеждат състоянието на сградите в Елените и дали те са безопасни за обитаване
Областният кризисен щаб призовава гражданите да се въздържат от пътуване към засегнатия район
04.10 | 12:00
-
Тежка катастрофа на пътя между Лясковец и Елена, има жертва
Загинал е мъж на 24 години от село Драганово
04.10 | 11:00