Сметките за електроенергия падат чрез либерализация 11.02 | 16:07
Това каза президентът Росен Плевнелиев след среща с ръководството на Синята коалиция
Сметките на хората за електроенергия ще паднат не чрез национализация, а чрез либерализация.
Това каза президентът Росен Плевнелиев след среща с ръководството на Синята коалиция в рамките на месец на политическите консултации в президентската институция.
Синята коалиция е повдигнала въпроса с високите сметки на хората за ток и парно при срещата с президента. Сините са поискали Сметната палата да направи одит на топлофикационните дружества. Според Плевнелиев сметките на хората ще паднат наполовина чрез мерки за енергийна ефективност, както и чрез енергийна либерализация.
Лидерът на ДСБ Иван Костов обясни, че сините са насърчили президентът да вземе отношение към актовете на гражданско неподчинение заради високите сметки, както и да вземе мерки за решаването на проблема.
Министърът на икономиката, енергетиката и туризма Делян Добрев беше уцелен със снежни топки по време на протестите срещу високите цени за електроенергия и топлоенергия в София вчера (10 февруари).
На протеста пред МИЕТ са събраха повече от 500 души. Гражданите дадоха 10-минутен срок на министъра да излезе при тях, а след като той го направи, към него бяха изпратени няколко снежни топки.
Водещи
-
Ръст в цените на основни хранителни стоки и през тази седмицата
Поетиняват зелето и картофите
14.12 | 12:00
-
Опашки от тирове по границите с Турция и Сърбия, затруднения и към Гърция
Движението е нормално на граничните преходи с Румъния, както и на граничните пунктове с...
14.12 | 11:40
-
Ескперти за приемането на еврото: Няма да е приятно да видим наполовина банковите си сметки
Еврото ще дойде в България, но цените ще се повишат
14.12 | 11:20
-
Кутев: Президентът не може да излезе с проект, който да е прокси, и да бъде през поставени хора
Въпросът е, ако Радев реши да влиза със собствен проект в политическите избори, кога ще го...
14.12 | 11:00
Най-четени
-
Надежда Йорданова: Ще върнем мандата
Правителство с наше участие в този парламент е невъзможно, категорична е тя
14.12 | 10:00
-
Слънчева неделя в почти цялаата страна
максимални температури между 7° и 12°, в София – около 9°
14.12 | 09:00