Смъмриха виновния за "Mangali"-те 19.03 | 15:09
Отговорният служител се разминал само със забележка

Скандалът с Националната стратегия за интеграция на ромите, чийто файл бе озаглавен с "Mangali” на сайта на президентството, е приключил с най-лекото наказание за виновния служител.
Човекът, отговорен за гафа, е бил наказан от президентската администрация само със забележка, стана ясно на днешното заседание на Комисията за защита от дискриминация.
Случаят бе разгледан от Първи състав на комисията днес, след като Асоциацията за европейска интеграция и права на човека подаде жалба за дискриминация на етническа основа.
По време на заседанието стана ясно, че дисциплинарното наказание е било наложено на Борис Костов, началник на отдел в Дирекция "Финансово, стопанско и информационно обслужване”, съобщи dariknews.
Именно той е посочен като отговорен за качването на файла със скандалното име на сайта на президентството.
Скандалът избухна през юли миналата година, когато документът, озаглавен "National Strategy Integrate Mangali.pdf" бе качен на официалния сайт на "Дондуков 2".
След като медиите и социалните мрежи гръмнаха с новината за дискриминационно отношение, администрацията на държавния глава набързо преименува документа на "Ndtional Strategy Integrate Roms.pdf".
Оттам се извиниха и увериха, че виновните ще бъдат наказани.
Водещи
-
Оставаме на дъното 18-а година: България с най-ниското МРЗ в ЕС
С 38% се е увеличило минималното възнаграждение от 2024 годин
18.04 | 18:00
-
Японската Ванга със страховито предсказание за 25 юли 2025 г.
В миналото Рио Тацуки е направила няколко точчни пророчества
18.04 | 17:43
-
Рубио: Тръмп ще се откаже да посредничи за мир, ако до дни няма напредък
Държавният секретар на САЩ коментира и въпроса за иранската ядрена програма
18.04 | 17:20
-
Инспекцията по труда е спряла 321 опасни работни места
Установени са забавени трудови възнаграждения в размер на над 1 милион лева
18.04 | 16:40
Най-четени
-
Венеция удвои входната такса за еднодневни екскурзии
Това е първият град в света, който събира входни такси от краткосрочните посетители, подобно...
18.04 | 11:20
-
България е поискала да оттегли молбата си до ЕК за плащане на втория транш по ПВУ
Искането ще бъде преработено и подадено отново
18.04 | 12:00
-
Разпети петък е - Денят на Христовите страдания
Вижте какво не трябва да се прави в най-тъжния ден за християните
18.04 | 09:00