Съдът реши: Майката на стрелеца от Лясковец е абсолютно нормална 16.05 | 15:35
Делото за принудителното ѝ настаняване в психиатричното заведение бе прекратено

Делото за принудително настаняване в психиатричното заведение на майката на стрелеца от Лясковец беше прекратено от състав на Великотърновския окръжен съд. Съдът потвърди като законосъобразни мотивите на Районния съд в Горна Оряховица, че Стефанка Савова не е обществено опасна и няма психически отклонения.
В хода на делото стана ясно, че Окръжната прокуратура във Велико Търново вече не поддържа искането си за принудително настаняване в психиатрично заведение на Стефанка Савова, майка на 53-годишния Петко Савов Петков. По време на специализирана полицейска операция в Лясковец той застреля един служител на МВР и рани други трима. Решението на Окръжния съд не подлежи на обжалване, информира в. "24 часа".
Междувременно възрастната жена е била на свиждане на сина си в болницата на Софийския затвор. "Не помня нищо от стрелбата. Всичко ми бе като насън." Това казал стрелецът от Лясковец Петко Савов Петков на майка си Стефанка. След операциите, при които му бяха отстранени единият бъбрек и част от тънките и дебелото черво, Петко още не се е възстановил напълно.
Водещи
-
Асен Василев: Акцията на Антикорупционната комисия в община Варна е политическа атака
Според него зад нея стои Делян Пеевски и кръгът около него
08.07 | 20:00
-
Ивайло Мирчев: Влизането ни еврозоната не означава, че сме преборили корупцията
Никой политик не бива да си приписва заслугата за този исторически успех, смята той
08.07 | 19:45
-
САЩ ще подновят доставките на оръжие за Украйна
Президентът Доналд Тръмп подчерта, че то ще бъде главно отбранително
08.07 | 19:30
-
ЕК оповести годишния доклад за върховенството на закона в страните членки на съюза
За поредна година се констатира, че броят на присъдите за корупция по високите етажи у нас е...
08.07 | 19:15
Най-четени
-
И ЕП гласува ЗА влизането ни в еврозоната (ОБНОВЕНА)
Финалното решение ще вземат финансовите министри на 27-те държави членки на ЕС в Брюксел след...
08.07 | 13:31
-
Протест срещу въвеждането на еврото (ОБНОВЕНА)
08.07 | 14:00
-
Христо Петров: Всеки вика „Махам се", къде се махаш – в еврозоната се махаш
По думите на Петров, "добро ще има направя, ако поне аз им спестя мащабния икономически анализ...
08.07 | 11:30
-
България, добре дошла в еврозоната!, гласи надписът на близо 30-метров транспарант, поставен на сградата "Шарльоман" на Европейската комисия в Брюксел
Сградата "Шарльоман" е първата от комплекса сгради в Брюксел, издигнати за нуждите на...
08.07 | 11:44