Тази вече е „Часът на Земята“ за 2020 г. 28.03 | 09:28
13-ото поредно издание на инициативата ще се проведе за първи път онлайн

Тази година "Часът на Земята" ще се проведе при максимални мерки за сигурност. Във връзка с въведеното извънредно положение, 13-ото поредно издание на най-мащабната глобална инициатива за опазване на природата за първи път в историята ще протече изцяло в онлайн пространството, предаде Нова ТВ.
WWF призовава хората да отбележат "Часа на Земята" 2020 от вкъщи, като на 28 март (събота) заедно с милиони съмишленици по света символично изключат светлините между 20.30 и 21.30 часа. По този начин заедно ще покажем, че въпреки сериозното предизвикателство, пред което сме изправени днес, ние оставаме обединени около каузата да опазим нашия общ дом – Земята.
"Часът на Земята" 2020 ще бъде съпътстван от редица дигитални инициативи. В събота в 11:00 часа специално за най-малките виртуозната цигуларка Бояна Желязкова ще изпълни "Приказен концерт за Земята". С помощта на музиката тя ще разкаже различни истории, вдъхновени от планините, реките, птиците, небето, морето и цялата планета Земя. Кулминацията на Часа на Земята, както всяка година, ще бъде в 20.30 часа, когато с изключването на светлините започва и международният LIVE концерт "Глас за планетата". Участие в него ще вземат изпълнители от различни краища на света, които ще покажат, че независимо от тежката ситуация днес, все пак можем да бъдем заедно в името на природата.
Водещи
-
Дъжд и облци в цялата страна
Максималните температури ще бъдат между 10° и 15°, в източните райони - до 18°-20°, в София -...
06.10 | 08:00
-
Емил Димитров - Ревизоро: Чака се бедствие и криза, за да може да се усвояват пари
Плевен има достатъчно вода, но местните власти с години игнорираха проблемите, смята бившият...
05.10 | 18:00
-
Meteo Balkans излезе с ново предупреждение: Удря ни още един циклон
Има риск от наводнеия, валежите могат да достигнат до 100 л/кв.м., алармират метеоролозите
05.10 | 17:40
-
Пострадалите при инцидента на ралито край Варна са били в забранен за достъп участък
Това заяви спортният директор на състезанието Планинско изкачване "Аладжа манастир“
05.10 | 17:20
Най-четени
-
Дъжд и облци в цялата страна
Максималните температури ще бъдат между 10° и 15°, в източните райони - до 18°-20°, в София -...
06.10 | 08:00
-
Емил Димитров - Ревизоро: Чака се бедствие и криза, за да може да се усвояват пари
Плевен има достатъчно вода, но местните власти с години игнорираха проблемите, смята бившият...
05.10 | 18:00
-
Пуснаха нов участък от АМ "Хемус" за превозни средства до 12 тона
Участъкът е с дължина 10 км
05.10 | 10:20
-
И днес разчистват "Елените" след потопа
В засегнатите от наводнението общини Царево и Несебър остава в сила обявеното бедствено...
05.10 | 11:20