Хванаха служители на БДЖ с 4.5 тона краден дизел 31.10 | 12:06
Точили гориво от жп цистерни, после го продавали по-евтино

Близо тон дизелово гориво, разпределено в пластмасови туби с различна вместимост, бе установено от служители на отдел "Криминална полиция” при ОДМВР – Бургас със съдействието на Специализираните полицейски сили. Горивото е превозвано с три леки автомобила, управлявани от служители на БДЖ, които системно го отнемали от цистерни, превозвани с различни влакови композиции. Задържани за срок от 24 часа са двама айтозлии и мъж от с. Кликач.
При извършените процесуално-следствени действия / претърсване в жилищата на задържаните/ са намерени и иззети множество туби с различна вместимост, съдържащи още близо тон и половина дизелово гориво. Констатирано е, че същото е продавано на занижени цени на черния пазар.
Служителите от отдел "Криминална полиция” при ОДМВР – Бургас са изчистили в детайли и схемата за извършваните системни кражби – тримата мъже, в качеството си на длъжностни лица по време на работните си смени имали достъп до композираните на гара "Дружба” и гара "Нова” влакови композиции, превозващи дизелово гориво. По този начин, чрез източване директно от цистерните мъжете системно извършвали кражби, превозвайки откраднатите количества с леките си автомобили, след края на работната смяна. Задържани са непосредствено след извършване на поредната кражба в района на пътя "ЛУКОЙЛ” - пътен възел "Джъмбо”.
Откритите количества дизелово гориво са иззети по надлежен ред. Работата по цялостно документиране на престъпната дейност на тримата мъже продължава от служители на Второ Районно управление – Бургас и ОДМВР – Бургас.
Водещи
-
Наземният транспорт се връща по улиците след шестдневна блокада
Изтощителна транспортна криза
19.05 | 17:59
-
Инфлацията в България през април 2025 г. е 2.8% на годишна база
Най-ниските годишни темпове бяха регистрирани във Франция (0,9%), Кипър (1,4%) и Дания (1,5%)
19.05 | 17:40
-
Къде българите взимат най-високи заплати?
Средната брутна месечна работна заплата в област Пловдив за януари 2025 г. е 2 066 лв., за...
19.05 | 17:20
-
„Да, България“ иска оставки в столичния градски транспорт
Междувременно Божидар Божанов също излезе с коментар във Фейсбук.
19.05 | 16:45
Най-четени
-
Васил Терзиев заяви категорично, че няма как да отговори на искането на протестиращите служители
"За мен да кажеш, че си слязъл от 400 на 300 лв. искане не е отстъпка", поясни Терзиев и...
19.05 | 11:15
-
Борисов: В моя мандат сме вдигали с 62% заплатите на работещите в транспорта
"Гарантирам, че ГЕРБ не участва в тези протести", подчерта той.
19.05 | 14:00
-
Синдикатите обявиха безсрочна стачка: Ще се събира подписка и метрото да спре работа
Това обявиха синдикатите след среща с местната власт
19.05 | 11:04
-
Васил Терзиев заяви, че ще покани представители на протестиращите служители на градския транспорт на среща в общината
Направен е анализ колко деца са имали проблем със стигането да училище през двата дни, в които...
19.05 | 10:15