Цацаров: Достойните прокурори не са анонимни 15.05 | 13:02
Странно е, че писмото идва ден след като беше поискан имунитет на бъдещ депутат
Прокурорите, които са достойни, не са анонимни. Достойните са малко по-грамотни от човека, който е писал писмото. Това заяви главният прокурор Сотир Цацаров относно писмото, изпратено от електронната поща на зам. главния прокурор Борислав Сарафов. В него се посочва, че нито едно от нещата, свързани с бюлетините от печатницата в Костинброд, не е вярно, като се започне от времето и се приключи с броя на самите бюлетини, открити в "Мултипринт".
"Странно е, че вчера, след като беше обявено, че ще иска имунитетът на бъдещ народен представител и днес някой заяви, че сме смъкнали изборния му резултат с 5-6%, това писмо се вгражда доста добре във всичките тези", каза Цацаров.
По думите му документите са идентични и не са фалшиви. Те били част от проверка, която прокуратурата е възложила на ДАНС. Документите обаче не били цялата проверка, възложена на службата от обвинението. Според него я няма самата справка, тъй като документите били подбирани избирателно.
"Целта на мейла е да опровергае това, което бихме съобщили днес", смята главният прокурор.
Той обясни, че до момента въпросните документи за бюлетините в Костинброд не са се намирали в прокуратурата, тъй като са се намирали в ДАНС.
На нашия екземпляр пише, че е получен на ръка, а на екземпляра, разпространен в интернет, няма такъв надпис, обясни Роман Василев.
По думите на Цацаров документите не са излезли от прокуратурата, като тепърва ще се уточнява откъде точно са разпространени.
На въпрос, след като ДАНС е пробита и оттам изтича информация, с кого ще работи прокуратурата, Цацаров заяви :"Преди малко ме попитахте защо не сме извикали ГДБОП, остана само пожарната."
Обвинител номер 1 каза, че ще нареди проверка за въпросните документи. До момента такава не е образувана поради липса на технологично време.
На въпрос как от любимец на експремиера Бойко Борисов и на бившия вътрешен министър Цветан Цветанов е станал техен враг, той заяви: "Аз не съм враг на никого."
Водещи
-
Пухкави солени палачинки с кашкавал и пресни подправки
Днес ви предлагаме рецепта, която е едновременно лесна, ароматна и любима на малки и големи —...
27.12 | 10:45
-
Колко крачки трябват, за да „изгорим“ празничните калории от храна и алкохол
Бирата пък е на челно място в листа на напитките, за чието изгаряне е нужно най-много време –...
27.12 | 10:30
-
Официално откриват ски сезона в Боровец
Юбилеят ще премине под мотото „130 години Боровец. Легендарно минало. Безпределно бъдеще.“
27.12 | 10:15
-
22 години от атентата в Кербала: Почит към загиналите български военнослужещи
Какво се случи на 27 декември 2003 г.?
27.12 | 10:00
Най-четени
-
Остават пет дни от въвеждането на еврото в България
Евромонетите имат обща страна и национална страна
27.12 | 09:45
-
На 27 декември православната църква почита паметта на Свети Стефан
Стефан е сред най-разпространените имена в България. В превод то означава "венец"....
27.12 | 09:15