Ще набират преброители до 10 декември 01.12 | 11:17
Преброяването по Интернет е от 1 до 9 февруари. След това то ще се извършва с посещение на домакинстватa
До 10 декември ще продължи кампанията за набиране на преброители и контрольори за предстоящото Преброяване на населението и жилищния фонд през 2011 г., съобщиха от НСИ.
Към края на ноември в цялата страна са подадени близо 28 хил. заявления за преброители и контрольори, което представлява 70% от разчетите за необходимия брой.
Кандидатите за преброители и контрольори могат да се запознаят по-подробно с документите и условията на заплащане на интернет-сайта на Преброяване 2011 http://www.nsi.bg/, както и на страниците на Териториалните статистически бюра и в общинските преброителни комисии.
Желаещите да работят като преброители и контрольори трябва да подадат необходимите документи в общинските преброителни комисии.
За периода от 10 до 26 ноември формулярите за заявлението и автобиографията, които трябва да попълнят кандидат-преброителите, са изтеглени над 20 000 пъти от сайта на Преброяване 2011, посочват от института.
Промените в Закона за преброяване на населението и жилищния фонд в България, разгледани на първо четене в Народното събрание на 25 ноември, предвиждат преброяването на населението да се състои в периода 1 - 28 февруари 2011 година. Изрично е регламентирано преброяването по Интернет - от 1 до 9 февруари.
След този период, до края на февруари, то ще се извършва с посещение на домакинствата, сградите и жилищата.
Водещи
-
Поход в памет на всички загинали по пътищата на България
Днес отбелязваме Световния ден в памет на жертвите на катастрофи
16.11 | 16:40
-
Жечо Станков: Румен Спецов трябва да получи разрешение от МС за всяка специфична дейност
"Не можеше по закона от 2023 г. да се гарантира основната дейност на особения управител",...
16.11 | 16:20
-
Галена похарчи 700 бона за концерта си
16.11 | 16:00
-
FT: Торби с пари и златна тоалетна - корупционната криза, поглъщаща правителството на Зеленски
Високопоставени украински представители са обвинени, че са вземали подкупи от проекти за...
16.11 | 15:30
Най-четени
-
Държавата дава ваучери по 20 000 лв. за саниране на къща
16.11 | 10:40
-
Добрев за бюджет'26: Работата е толкова объркана, че следващият бюджет ще е хубав
Той предупреди, че дефицитът може да бъде над 3%
16.11 | 13:00
-
Назначаването на Румен Спецов за особен управител на „Лукойл“ поражда сериозни въпроси
Темата коментира зам.-председателят на парламентарната комисия по енергетика и депутат от...
16.11 | 11:58
-
При рутинна проверка: Хванаха 17-годишния син на Радан Кънев с марихуана
Бащата е повикан в 6-о районно, откъдето в събота предиобед е прибрал своя непълнолетен син
16.11 | 09:45