До 19 градуса и слънце 17.04 | 07:06

Температурите се покачват, не се очакват валежи

От Десислава Маданска

До 19 градуса ще стигнат максималните температури в страната. В София термометърът ще показва 15 градуса, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) към БАН. Минималните температури за страната ще са 14 градуса.

Синоптиците очакват времето над страната да бъде предимно слънчево с временни увеличения на облачността, но без валежи.

В Източна България ще продължи да духа умерен вятър, който до края на деня ще отслабне още.

Атмосферното налягане ще се задържи по-високо от средното за месеца, прогнозират от НИМХ.

Водещи

Най-четени