Интензивен трафик през ГКПП „Калотина“ 12.08 | 10:05
Натоварено е и движението на Капитан Андреево на влизане в България
Пътищата от републиканската пътна мрежа са проходими, съобщават от Съюза на българските автомобилисти. Пътните настилки в по-голямата част от страната и на АМ-те Люлин, Хемус, Тракия и Марица са сухи, на места мокри, където имаше краткотрайни превалявания. Това съобщиха от Съюза на българските автомобилисти.
Във връзка с рехабилитацията на естакада "Девня” е въведена временна организация от пътен възел "Суворово” до пътен възел "Неофит Рилски” на АМ "Хемус" в област Варна. Напълно е затворено лявото платно на автомагистралата, като движението е пренасочено по път I-2 Русе-Варна. Ремонти се извършат и на АМ "Тракия" в област Пазарджик.
До 30.09.2012 в интервала от 16:00 ч. до 22:00 ч. за последния работен ден и последния почивен ден от седмицата се забранява движението на тежкотоварни автомобили (включително с ремаркета и полуремаркета) с повече от 2 оси, селскостопанска и земеделска техника, трактори и специализирана строителна техника по републиканската пътна мрежа : автомагистрали, пътища І-ви клас, пътища ІІ-ри клас (пътни участъци : Дебелец-Гурково, Ст.Загора-Сливен, Бургас-Церово, Оряхово-Мизия, Пловдив-Смолян, Симитли-Гоце Делчев, Околовр.път на София, Добрич-границата с Румъния). Забраната се отнася за всички периоди, в които е определен повече от един почивен ден, тя не важи за МПС, превозващи бързо развалящи се хранителни продукти на температурен режим и живи животни.
При температура на въздуха над 35 градуса Целзий, за времето от 13:00 до 21:00 часа, се забранява движението на тежкотоварни автомобили с обща маса над 20 тона по републиканските пътища. Забраната не важи за автомобили превозващи бързо развалящи се хранителни продукти на температурен режим и живи животни. За времето на забраната автомобилите трябва да изчакат извън платното, на подходящи места, без да пречат на останалите участници в движението по пътищата.
При въвеждането на забраната в дадена област, да се въвежда забрана за движение и в съседните области, независимо от различията в температурата на въздуха в областите. По време на действие на забраната, тежкотоварните автомобили над 20 т да изчакват извън пътното платно, без да пречат на движението на определените паркинги. Забраната не важи за моторни превозни средства, превозващи бързо развалящи се хранителни продукти на температурен режим и живи животни.
Преминаването през ГКПП на страната е нормално. С оглед на летния сезон са взети мерки те да функционират с пълния си капацитет. Продължават пътуванията на турски граждани, които работят в страни от ЕС към Турция за лятната им почивка. В резултат на това на ГКПП – Калотина трафикът на влизане в България е по-интензивен. Възможно е в определени периоди на този пункт да се образуват и опашки от чакащи леки автомобили. В момента е натоварено движението на ГКПП Капитан Андреево на влизане в България.
След 07.08.2012г. е задължително да шофирате с включени къси светлини и през светлата част на деня, целогодишно.
Водещи
-
След диагнозата: Търсят пари за лечение на актьора Георги Стайков
Звездата му изгря преди години в емблематичния филм "Вчера"
05.02 | 19:30
-
Задържаха буйстваща психично болна жена в клиника във Велико Търново
Tя е настанена в специализирано заведение
05.02 | 18:45
Най-четени
-
Украинката Ксения Плачкова първо заклала сина си, докато спял
Това стана ясно по време на заседанието на Софийския окръжен съд, на което бе гледана мярката...
05.02 | 13:50
-
След сутрешния скандал – физически сблъсък между Костадинов и Мирчев в НС
Повод за сблъсъка станаха взаимни обвинения за финансиране от американска и руска страна
05.02 | 13:10
-
Гроздан Караджов с тревожни данни за парите по ПВУ
05.02 | 13:30
-
Желязков: До десет дни ще бъдат представени параметрите на Бюджет 2025
Ще внесем бюджет, който бих нарекъл бюджет на стабилизирането на публичните финанси, за който...
05.02 | 10:15