Словения ще играе финал на Евроволей!!! 17.10 | 20:01

Италия бе поредният тим, който се преклони пред тима на Словения

Отборът на Словения продължава да поднася изненада след изненада на Евроволей 2015. Момчетата на Андреа Джани отстраниха Италия на 1/2-финалите след успех с 3:1 (25:13, 23:25, 25:23, 25:20) в столичната зала "Арена Армеец", която е домакин на финалите.

В групите Словения постигна едва една победа, като загуби от Полша и Белгия, но след това се справи последователно с Холандия на 1/8-финалите, както и със Световния шампион Полша на 1/4-финалите.

През първата част доминацията на словенците бе пълна и след около 20 минути те вече водеха в резултата с 1:0 гейма след 25:13. Последва съживяване в редиците на "скуадра адзура" и те изравниха. Словения отново бе напред в резултата през почти целия гейм, но в крайна сметка отстъпи с 25:20.

Последваха два гейма, в които грешките в полето на Италия нарастнаха драстично, а нивото на игра на символичните домакини вървеше възходящо и логично след малко повече от 120 минути игра триумфираха в мача с 3:1, което им гарантира място в битката за златото утре, отново в "Арена Армеец".