Голямата Мария Гроздева и родната стрелба получиха страхотно признание 25.10 | 13:01
Българката стана един от 11-те члена на Президиума на Европейската конфедерация по стрелба с единодушно решение на XXVIII Генерална асамблея на организацията в Ларнака
Двукратната олимпийска шампионка в стрелбата Мария Гроздева получи голямо признание за дългогодишната си успешна кариера. Българката стана един от 11-те члена на Президиума на Европейската конфедерация по стрелба (ESC). Тя получи доверие от всички федерации, членове на ESC, които участваха на XXVIII Генерална асамблея на организацията в Ларнака (Кипър).
Гроздева бе предложена за шефското място лично от генералния секретар на конфедерацията Александър Ратнер, който пък бе един от двамата кандидати за президентското място, заедно с италианеца Лучано Роси. В крайна сметка с 52 на 43 гласа Ратнер оглави европейската централа.
"Бях избрана за член на Президиума на Европейската конфедерация. Благодаря ви за доверието!", написа във Фейсбук страницата си Мария малко след гласуването.
Водещи
-
Палежът на дипломатически коли в Скопие е резултат от случващото се между България и РСМ
Ежегодният доклад за напредъка на Северна Македония по присъединяването в Европейския съюз...
17.06 | 21:01
-
Кметът на Пловдив нареди спиране на скандалния строеж край река Марица
По казуса бяха предприети проверки от компетентните институции
17.06 | 21:00
-
Предстоят ни трудности, каквито имаха унгарците преди да свалят Орбан
България се очертава като основно препятствие пред включването на руския патриарх Кирил в...
17.06 | 20:30
Най-четени
-
Обядът по Черноморието: От цаца за 3 евро до омар за 160 евро
„Бирата е 2,10 евро, рибената чорба е 3,20 евро – поскъпнала е само с 10 цента. Цаца, бира и...
17.06 | 09:30
-
Седмокласниците ще пишат по Вариант 1 на днешното национално външно оценяване по БЕЛ
Продължителност и формат
17.06 | 09:45
-
Най-ярката звезда на българската лека атлетика ще се изправи пред ново предизвикателство
Със своята впечатляваща спортна кариера, дисциплина и воля, пред която няма непреодолими...
17.06 | 12:30