Дейвид Мойс пое вината за фиаското на Юнайтед в Атина 26.02 | 09:25
Шотландецът призна, че това е бил най-слабият мач на отбора му в Европа
![Дейвид Мойс пое вината за фиаското на Юнайтед в Атина](http://inews.bg/pictures/1203653_1004.jpg)
Мениджърът на Манчестър Юнайтед Дейвид Мойс нямаше как да е доволен след безславната загуба на своя отбор при визитата на Олимпиакос в осминафиналите на Шампионската лига.
"Червените дяволи” бяха напълно надиграни от гръцкия шампион, който заслужено се поздрави с успех с 2:0 след попадения на Алехандро Домингес и Жоел Кембъл. Така задачата на английския гранд става изключително сложна, защото ако искат да се класира напред той трябва да търси победа с три чисти гола на в реванша на "Олд Трафорд”.
Мойс бе достатъчно самокритичен и призна, че това е най-лошото представяне на Манчестър Юнайтед в Европа. Доказателство за това е безстрастната статистика, която показва, че възпитаниците на наследника на сър Алекс Фъргюсън са отправили само един точен удар към вратата на съперника за целия мач.
"Наистина играхме много зле. Не съм виждал такова нещо преди. Единственото хубаво в случая е, че има и втори мач”, каза шотландският специалист след катастрофата в Атина.
"Поемам отговорността за загубата. Това е моят отбор и ние трябва да играем по-добре. Това е най-лошият ни мач в Европа - не заслужавахме да вземем нищо”, добави Мойс.
"Олд Трафорд е ставал свидетел на велики нощи в миналото, така че нека се надяваме да видим още една такава”, опита се да бъде оптимист шотландецът, който прави кошмарен първи сезон начело на "дяволите”, които до момента изостават на цели 15 точки зад лидера в Премиършип Челси.
Водещи
-
Ето какви суми ще получат родителите, според Бюджет 2025
11.02 | 21:00
-
Зомбори се връща в „Капките”
11.02 | 20:40
Най-четени
-
КТ „Подкрепа“: Над 90 % от 1000 работещи са недоволни от възнаграждението си
Това показва анкета на Конфедерацията
11.02 | 17:00
-
Увеличението на пенсиите от 1 юли би трябвало да бъде с около 8,5%
Това сочат данните и изчисленията към момента
11.02 | 16:30
-
Премиерът Росен Желязков е в Париж за Срещата на върха по въпросите на изкуствения интелект
Форумът събира световни лидери, представители на бизнеса, академичните среди и гражданското...
11.02 | 11:15
-
Парламентът на Украйна позволи купуването на двата ядрени реактора, предназначени за АЕЦ "Белене"
Те са предназначени за атомната електроцентрала "Хмелницки", която работи с намален наполовина...
11.02 | 16:00