331 хиляди души ще получат помощ от интервенционните запаси 19.06 | 16:14
Отпуснаха 700 хил. лв. на БЧК, за да ги транспортира до най-нуждаещите се
Министерският съвет предостави на Българския червен кръст 700 000 лв. от централния бюджет, съобщиха от правителствената информационна служба.
Средствата са за изпълнение на плана за разпределение на храни от интервенционните запаси на Европейския съюз за най-нуждаещите се лица и ще се използват за покриване на транспортните и административните разходи на БЧК, както и на разходите за съхранение на продуктите.
Европейската комисия реши за реализиране на програмата в България през тази година да отпусне общо 17 927 750 евро (35 063 093 лв.).
Предвижда се закупуване и раздаване на 11 вида продукти – ориз, брашно, спагети, захар, олио, фасул, леща, конфитюр, пчелен мед, вафли и картофено пюре. Тази година към бенефициентите по програмата са добавени две нови групи и така хората с право на помощи от интервенционните запаси на ЕС в нашата страна стават 331 000.
Разпределението на храни от интервенционни запаси на ЕС е мярка, която се прилага от голям брой държави членки.
Нейните цели са да бъдат подпомогнати чрез безплатно раздаване на храни най-нуждаещите се хора като част от социалната политика на Европейския съюз, както и да бъдат реализирани неизползваните интервенционни запаси от земеделски продукти.
Програмата се изпълнява успешно у нас вече пет поредни години, през които бяха раздадени общо 54 485 206 кг храни и хранителни продукти на стойност 89 360 480 лв., като са подпомогнати общо над 1 284 206 души.
Водещи
-
Столична община: Не очакваме проблеми със снегопочистването в София
Относно голямата обществена поръчка за отпадъците в София, Надежда Бобчева каза, че днес вече...
21.11 | 18:00
-
Служител на НОИ: Няма да има пенсии, ако спрем да работим
Те искат 20% увеличение на фонда за възнаграждения вместо предвидените 5%
21.11 | 17:20
-
Защо конфликтът може да бъде най-здравословното нещо за вашата връзка
Те вече не се опитвали да се „поправят“ един друг, нито да се обвиняват или патологизират....
21.11 | 16:45
-
Служители на НОИ излизат на протест
Малко по-късно протести ще има и в други градове на страната.
21.11 | 16:30
Най-четени
-
Адвокат: Задължително обжалвайте, ако получите фиш за превишена скорост
Новата система за контрол на средната скорост обещава повече безопасност по пътищата, но...
21.11 | 15:30
-
Добра новина за собственици на апартаменти в Елените
Премахват се покрития върху реката, не жилищни сгради
21.11 | 10:44
-
Поверия и обичаи за Деня на християнското семейство
Препоръчва се вярващите да се изповядат предния ден
21.11 | 11:45
-
Ваня Григорова: Цените в София скачат, а паркингите още ги няма
Пари има, но решения няма
21.11 | 12:15