Асеновград иска да строи нова гара 05.04 | 15:33
Разширяват и Железния мост с трето платно

Община Асеновград води преговори с Националната компания "Железопътна инфраструктура” за откупуване на парцел, върху който да се построи нова общинска автогара.
Имотът е около 3 декара до жп-гарата в Асеновград и теренът е много удобен за всякакви транспортни връзки, съобщи кметът на общината Христо Грудев.
По думите му първоначалният вариант е бил за безвъзмездно придобиване на парцела, но заради финансовите проблеми на БДЖ общината е готова да плати сделката.
Асеновград е без общинска автогара след като преди години предишната бе приватизирана. Предстои да се уточнява цената, както и дали общината сама ще инвестира в изграждането на новата автогара или ще се търси публично-частно партньорство.
Освен това до дни започва ремонтът на моста над река Чая срещу основно училище "Христо Ботев” в Асеновград.
Така нареченият железен мост ще бъде разширен с трето платно и пешеходни пасарелки, което ще облекчи трафика в посока Смолян и ще премахне автомобилната тапа на оживеното градско кръстовище. По време на ремонта движението в района няма да се затваря.
Средствата за належащата реконструкция са отпуснати от общинския бюджет, тъй като Асеновград и тази година няма шанс да получи поисканите от държавата 4 милиона лева за укрепване на градските мостове.
Водещи
-
Премиерът: Трябва да има спокойствие и предвидимост (ВИДЕО)
Кабинетът с извънреден брифинг
04.06 | 17:00
-
Как реагираха бг политиците на положителните доклади за еврозоната (ОБЗОР)
Премиерът Росен Желязков определи деня като забележителен
04.06 | 16:30
-
Иво Мирчев отсече: Няма условия за вот на недоверие преди септември
ДБ се разграничи от мераците на ПП за парламентарната процедура още в следващите дни
04.06 | 16:15
Най-четени
-
Желязков: Ще дадем всички гаранции, че няма да има недобросъвестни търговски практики
И съобщи мерките, които правителството предприема.
04.06 | 11:30
-
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов с коментар преди излизането на конвергентния доклад
Той коментира и протеста срещу еврото, който блокира центъра на София.
04.06 | 10:59
-
Фризьор от Монтана подстригва безплатно възрастни хора в старчески домове и деца в парка
Салоните и бръснарниците в града вече надхвърлят 120.
04.06 | 10:30
-
НС отхвърли ветото на президента върху промените в Закона за енергията от възобновяеми източници
"За" повторното приемане на законопроекта гласуваха 126 депутати
04.06 | 13:40