Българчета обраха златото на международна олимпиада по математика 07.11 | 16:30
Нашенчетата победили участници от Европа, Азия и Южна Америка
![Българчета обраха златото на международна олимпиада по математика](http://inews.bg/pictures/1098517_1004.jpg)
Ученици от старата столица станаха математически звезди и обраха златните медали на международния турнир "Математика без граници", в който участват деца от цял свят от Мексико до Камчатка.
Математиците от ОУ "П. Р. Славейков" във Велико Търново донесоха шест златни и два бронзови медала от престижното състезание. В надпреварата по изчисление и решаване на логически задачи са участвали 3450 ученици от 10 държави в Европа, Азия и Южна Америка.
33 болярчета от 1 до 7 клас на ОУ "П. Р. Славейков" са били единствените участници от старата столица, казаха от училището.
Състезателите са решавали по 20 задачи в рамките на един астрономически час. Участниците са решавали задачите в самото училище пред квестори, а резултатите са били изпратени по интернет до организаторите на конкурса. Турнирът се провежда в рамките на една седмица във всички държави от мексиканския град Монтерей до руските градове от Камчатка.
Със златни медали са наградени първокласниците Дария Йорданова, Денислав Христов, Павел Иванов и Теодор Иларионов, както и Петър Бакърджиев от втори клас и Виктор Господинов от четвърти клас. На трето място са класирани четвъртокласникът Петър Недялков и Цветомир Петров от пети клас. Двете момчета са получили бронзови медали. Всичките 33 ученици са удостоени със сертификати за участие.
Водещи
-
Трус на Санторини продължи няколко часа
„Изглежда, че нищо не се вижда, но се чува някакъв звук“, коментираха от сеизмологичния център
15.02 | 16:40
-
Теменужка Петкова: 28,8% е спадът на оборотите на големите хранителни вериги в деня на бойкота
Това отчете финансовият министър след съвещанието при премиера заради цените на хранитe
15.02 | 16:20
-
Лили се мести от дома си заради съседи?
Примата се оплаква от проблеми с паркирането на лимузината си
15.02 | 16:00
-
Британските въоръжени сили нямат капацитет за бъдеща мироопазваща мисия в Украйна
Това каза бившият командващ на армията Ричард Данат
15.02 | 15:30
Най-четени
-
Рая Назарян: Въпрос на дни е да представим официално бюджета
Тя заяви, че има огромни по размер - около 4 милиарда, неизпълнени ангажименти от предходния...
15.02 | 11:20
-
Унищожителната реч на Джей Ди Ванс към ЕС (ВИДЕО)
Вицепрезидентът на САЩ подложи на критика Евросъюза и някои отделни държави пред смълчаната...
15.02 | 10:00
-
Учени предупреждават за възможна вулканична дейност в района на Санторини
Има значителна промяна в сеизмичния модел през послдните часове
15.02 | 10:20