Да се учим чрез действие 22.03 | 12:53
Училищен панаир на учебно-тренировъчни фирми стартира в Благоевград

За пета поредна година Професионалната гимназия по икономика "Иван Илиев" в Благоевград организира училищен панаир на учебно-тренировъчни фирми под мотото "Учене чрез действие".
Събитието е част от националната кампания на Министерството на образованието, младежта и науката "Участвам и променям" и събра днес ученици, преподаватели и експерти.
Тази година в училищната инициатива участват шест тренировъчни фирми, четири учебно-тренировъчни банки и четири учебно-застрахователни дружества.
Ученици влязоха и в ролята на "проверяващи" - данъчни инспектори от НАП и представители на полицията.
В рамките на събитието се проведоха и конкурси в няколко категории - "Комплексно представяне", "Най-добър щанд", "Най-добър екип и професионално обслужване", "Най-добър каталог", "Най-добри рекламни материали", "Най-добра панаирна оферта".
От Професионалната гимназия по икономика в Благоевград информираха, че вече седем години учебното заведение прилага модела на учебно-тренировъчна фирма при обучението на учениците от специалностите "Финансова отчетност", "Застрахователно и осигурително дело", "Електронна търговия", "Оперативно счетоводство", "Банково дело" и други.
Според преподавателите в тренировъчното предприятие учениците с лекота съчетават теоретичното и практическото обучение, като прилагат на практика наученото по всички учебни дисциплини, като маркетинг, счетоводство, право, информационни технологии, чужди езици.
Водещи
-
Борислав Сарафов остава и.ф. главен прокурор
По думите му след шест месеца трябва да бъде избран нов и.ф. председател на ВАС на мястото на...
16.10 | 18:00
-
Василев: Съдът, прокуратурата и КПК са в ролята на трите маймунки – не чух, не видях, не разбрах
Съдът отказа да ме разпита, за да може делото срещу кмета на Варна Благомир Коцев да седи в...
16.10 | 17:20
-
Нетаняху: Войната в Газа не е приключила
До момента са върнати телата на едва девет от общо 28 мъртви заложници, които трябва да бъдат...
16.10 | 17:00
-
Изплащаните добавки към пенсиите към края на миналата година са 770 844 или със 144 повече в сравнение с края на 2023 г.
От общия брой на добавките с най-голям относителен дял са т. нар. „вдовишки добавки“ по чл. 84...
16.10 | 16:45
Най-четени
-
Ива Митева: Очаквах Слави Трифонов да напусне коалицията още вчера
Бившият председател на парламента не разбира поведението на ИТН и критикува грешките на...
16.10 | 12:43
-
bTV Media Group и Венета Райкова се разделят
Медията остава ангажирана с мисията да предлага актуално и развлекателно съдържание
16.10 | 11:15
-
Пеевски: Говорих с премиера. Каза, че до понеделник щели да решат какво ще правят
Предполагам, че Желязков изчаква Борисов. Всичко е в неговите ръце - той ще реши дали ще...
16.10 | 10:45